more_horiz
Wiadomości

Czesław Michniewicz pożegnał się z reprezentacją Polski. "Kończę najwspanialszy czas w moim życiu"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 12:20
Wraz z końcem roku wygasa kontrakt obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza, który decyzją prezesa PZPN Cezarego Kuleszy nie zostanie przedłużony. - Żegnam się z Reprezentacją, której będę cały czas kibicował - napisał trener w mediach społecznościowych.
Czesław Michniewicz wraz z końcem roku zakończył pracę z reprezentacją Polski w roli selekcjonera kadry
Czesław Michniewicz wraz z końcem roku zakończył pracę z reprezentacją Polski w roli selekcjonera kadryFoto: FORUM/RUSSELL CHEYNE/Reuters

Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas ostatniego spotkania w siedzibie PZPN władze związku ogłosiły swoją decyzję doświadczonemu szkoleniowcowi. 

- W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania - powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza

Czesław Michniewicz: praca z reprezentacją Polski to był najwspanialszy czas w moim życiu

Kontrakt szkoleniowca wygasa wraz z końcem roku. 31 grudnia Michniewicz zamieścił wpis w mediach społecznościowych i pożegnał się z kadrą. 

- Z ostatnim dniem grudnia kończę pracę na stanowisku Selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Za ten najwspanialszy czas w moim życiu chciałbym bardzo podziękować Prezesowi Cezaremu Kuleszy oraz Zarządowi Polskiego Związku Piłki Nożnej za okazanie mi zaufania. Bardzo dziękuję za ten wspólny czas wszystkim piłkarzom. Za ich profesjonalizm, pasję, poświęcenie, zrozumienie i dążenie do realizacji wspólnych celów. Dziękuję również całemu sztabowi szkoleniowemu, wszystkim pracownikom Związku, a przede wszystkim Wam, Kibicom biało-czerwonych za wsparcie. Żegnam się z Reprezentacją, której będę cały czas kibicował. Życzę wszystkim w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia, uśmiechu i spokoju - napisał na Instagramie Michniewicz. 

Ponadto 52-letni szkoleniowiec wymienił sukcesy w kadrze. Wspomniał o awansie na mundial, wyjściu z grupy MŚ po 36 latach, utrzymaniu w dywizji A Ligi Narodów czy dobrym losowaniu eliminacji Euro 2024.

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024.

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także