more_horiz
Wiadomości

Media: Czesław Michniewicz szuka pracy za granicą. W grę wchodzą dwa kierunki

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 14:34
Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz przestał pełnić funkcję selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Według informacji "WP SportoweFakty" 52-letni szkoleniowiec już szykuje się do objęcia nowej posady.
Czesław Michniewicz jako selekcjoner reprezentacji Polski
Czesław Michniewicz jako selekcjoner reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock.com/MaciejGillert

Czesław Michniewicz od 1 stycznia 2023 roku nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas ostatniego spotkania w siedzibie PZPN władze związku ogłosiły swoją decyzję doświadczonemu szkoleniowcowi. 

Media: Czesław Michniewicz szuka pracy za granicą

Michniewicz awansował z kadrą po raz pierwszy od 36 lat do fazy pucharowej mistrzostw świata, gdzie Biało-Czerwoni odpadli z późniejszymi wicemistrzami globu Francją. Pod koniec roku były opiekun kadry zamieścił w mediach społecznościowych pożegnalny wpis, gdzie wymienił między innymi swoje sukcesy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak informuje "WP SportoweFakty" bezrobocie Czesława Michniewicza raczej nie potrwa długo. Dziennikarz Piotr Koźmiński przekazał, że były opiekun kadry szuka pracy za granicą. 52-letni trener rozważa dwa kierunki: Grecję bądź jeden z krajów arabskich.

Czesław Michniewicz prowadził reprezentację Polski w 13 spotkaniach, pięć wygrał, trzy zremisował i doznał pięciu porażek. Prócz awansu na mundialu i wyjściu z grupy, Biało-Czerwoni utrzymali się w dywizji A Ligi Narodów.

PZPN ma sporo czasu, ponieważ kolejny mecz kadra rozegra dopiero pod koniec marca w ramach el. Euro 2024.

 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także