more_horiz
Wiadomości

NBA: Sochan doceniony przez ligę. Wsad Polaka wśród najlepszych

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 16:19
Jeremy Sochan, który minionej nocy w przegranym przez jego San Antonio Spurs meczu z Memphis Grizzlies (129:135) zdobył 11 punktów, został wyróżniony przez koszykarską ligę NBA nominacją do dziesiątki najlepszych wsadów środowej rundy spotkań.
Jeremy Sochan coraz lepiej radzi sobie na parkietach NBA
Jeremy Sochan coraz lepiej radzi sobie na parkietach NBA Foto: Forum/Reuters/Matt Krohn

W pierwszej kwarcie spotkania w Memphis reprezentant Polski popisał się jedną z najefektowniejszych akcji meczu. W czwartej minucie zakończył wjazd pod kosz efektownym wsadem nad Jarenem Jacksonem Jr., jednym z najlepszych defensorów i najlepiej blokujących zawodników w całej NBA.

Polak wzbudził zachwyt. "Niewiarygodne"

Spurs objęli wówczas prowadzenie 10:6, a Sochan, faulowany przy tej akcji, jeszcze je powiększył, skutecznie egzekwując przyznany mu rzut wolny.

- Zobaczcie to! Wsad prawą ręką po minięciu w lewo nad próbującym go zablokować rywalem! Niewiarygodne! - ocenił Matt Bonner, były gracz Spurs, a obecnie komentator telewizyjny.

- Niewielu jest zawodników w NBA, którzy są w stanie zapakować nad Jarenem Jacksonem Jr. To jeden z najlepszych obrońców w strefie podkoszowej w całej lidze. Prawdopodobnie wygra nagrodę dla najlepszego defensora w tym sezonie, albo w jednym z kolejnych. Jeremiemu należy się duże uznanie za to, że nie obawiał się takiego zagrania przeciwko niemu - przyznał po meczu skrzydłowy Spurs Doug McDermott.

NBA doceniła zagranie Polaka i umieściła je na 6. miejscu w zestawieniu Top 10 minionej nocy.

Żródło: YouTube.com/Bally Sports Southwest 

To nie był jedyny wsad Sochana 

Nie był to jedyny efektowny wsad Sochana w tym meczu. Również w trzeciej kwarcie poszybował wysoko i zakończył akcję dunkiem. Tym razem jednak wybił się z dwóch nóg i włożył piłkę do kosza jedną ręką.

- Czekałem aż Jaren Jackson Jr. skoczy do bloku, ale widać, że dostał lekcję w pierwszej kwarcie - powiedział Bonner.

Reprezentant Polski po raz 33 w 36 meczach, w których wystąpił od początku sezonu, rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce. Łącznie spędził na parkiecie 29 minut.

Tuż za półmetkiem sezonu zasadniczego "Ostrogi", z bilansem 13 zwycięstw i 29 porażek, zajmują 14., przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej.

Żródło: YouTube.com/Bally Sports Southwest 

Czytaj także:

/empe, PAP, inf. prasowa  

Zobacz także

Zobacz także