more_horiz
Wiadomości

Australian Open: wielki sukces Polaka. Jan Zieliński w półfinale debla: oczekiwaliśmy cięższego meczu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 09:48
Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali Francuzów Benjamina Bonziego i Arthura Rinderknecha 6:1, 6:4 i awansowali do półfinału debla w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne. - Potrafimy dostosować taktykę od każdego rywala - powiedział Jan Zieliński w rozmowie z Cezarym Gurjewem.  
Jan Zieliński (z prawej) i Hugo Nys zagrają w półfinale debla Australian Open
Jan Zieliński (z prawej) i Hugo Nys zagrają w półfinale debla Australian Open Foto: Forum/Belga Press/TOM GOYVAERTS

W Melbourne jest nasz wysłannik Cezary Gurjew. Na jego relacje zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na strony portalu polskieradio24.pl. Każdego dnia z Australian Open także podcast - AUSTRALIAN OPEN 2023 RAPORT

- Oczekiwaliśmy znacznie cięższego meczu. Zrealizowaliśmy naszą taktykę w stu procentach - powiedział Jan Zieliński w rozmowie z Cezarym Gurjewem. - Naszym największym atutem jest to, że jesteśmy wszechstronni - dodał Polak. 

To największy sukces w karierze 26-letniego Polaka. Mający w dorobku dwa tytuły w grze podwójnej Zieliński (oba w Metz, w 2021 roku w parze z Hubertem Hurkaczem, a rok później z Nysem) w Wielkim Szlemie do tej pory najdalej dotarł w ubiegłorocznym US Open, kiedy z Nysem zatrzymali się na ćwierćfinale.

Ich kolejnymi rywalami będą albo rozstawieni z numerem trzecim Holender Jean-Julien Rojer i Salwadorczyk Marcelo Arevalo, którzy w 2022 roku wygrali razem French Open, albo Francuzi Jeremy Chardy i Fabrice Martin.

Wcześniej zmagania w grze podwójnej zakończyli Alicja Rosolska, w parze z Nowozelandką Erin Routliffe, oraz Magda Linette, której partnerką była Chinka Xiyu Wang. Rosolska i Zieliński odpadli również w 1. rundzie miksta; oboje grali z zagranicznymi partnerami.


Posłuchaj
01:11 Jan Zieliński Gurjew po awansie do półfinału .mp3 Z Janem Zielińskim po meczu rozmawiał Cezary Gurjew (PR1)

 Wynik 1/4 finału debla:

Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) - Benjamin Bonzi, Arthur Rinderknech (obaj Francja) 6:1, 6:4 

Czytaj także:

Australian Open 2023 w polskieradio24.pl

/empe. red

Zobacz także

Zobacz także