more_horiz
Wiadomości

El. ME piłkarzy ręcznych: Bartosz Jurecki tymczasowym trenerem Polaków! Poprowadzi kadrę w meczach z Francją

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 20:01
Bartosz Jurecki poprowadzi reprezentację Polski piłkarzy ręcznych w marcowych spotkaniach grupy 8. eliminacji mistrzostw Europy z Francją. 44-latek w ostatnim czasie był asystentem dotychczasowego selekcjonera kadry Patryka Rombla. Związek Piłki Ręcznej w Polsce w poniedziałek podjął decyzję o rozstaniu z 39-letnim szkoleniowcem. Miało to związek ze słabym występem "Biało-Czerwonych" na tegorocznych mistrzostwach świata, których Polska była współgospodarzem.
Bartosz Jurecki został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych
Bartosz Jurecki został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznychFoto: FORUM/Mariusz Palczynski/MPAimages.com

Reprezentacja Polski mężczyzn 8 marca w Gdańsku rozegra pierwszy z dwóch meczów kwalifikacyjnych do EHF Euro 2024 z Francją. Drugie ze spotkań z "Trójkolorowymi" odbędzie się trzy dni później w Aix-en-Provence. Następnie Biało-Czerwonych czekają jeszcze spotkania o punkty na wyjeździe z Włochami i u siebie z Łotwą (odpowiednio 26 i 30 kwietnia).

Bartosz Jurecki tymczasowym selekcjonerem polskich szczypiornistów

- Bartek Jurecki dostał czas do zastanowienia i pozytywnie odpowiedział na naszą propozycję. Niewykluczone, że w kwietniowych spotkaniach zespół poprowadzi już nowy trener - powiedział prezes ZPRP Henryk Szczepański.

W obu spotkaniach z Francją asystentem Jureckiego będzie Michał Skórski.

Bartosz Jurecki jest wybitnym reprezentantem Polski, trzykrotnym medalistą mistrzostw świata (2007, 2009 i 2015), dwa razy występował na igrzyskach olimpijskich (2008, 2016). W reprezentacji Polski, w latach 2004-2016, rozegrał 237 spotkań, zdobywając 732 bramki. Od 2020 roku był asystentem selekcjonera Patryka Rombla.

Wychowanek Tęczy Kościan grał w Olimpii Piekary Śląskie, Chrobrym Głogów, SC Magdeburg (zdobywca Pucharu EHF w roku 2007), Azotach-Puławy. Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem Azotów-Puławy, a później Piotrkowianina Piotrków Tryb. Od lipca ma zostać szkoleniowcem Gwardii Opole, z którą związał się trzyletnią umową.

W jednym z wywiadów przyznał, że największy zawód sprawiły mu igrzyska olimpijskie w Pekinie i Rio, na których nie udało mu się zdobyć upragnionego medalu.


Czytaj także
:

red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także