more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi w Turcji. Nie żyje Taner Savut. Ciało dyrektora sportowego Hataysporu odnalezione pod gruzami

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2023 18:10
Taner Savut, który był dyrektorem sportowym tureckiego klubu piłkarskiego Hatayspor, został znaleziony martwy ponad dwa tygodnie po niszczycielskim trzęsieniu ziemi. Niedawno odnaleziono pod gruzami również zwłoki ghańskiego piłkarza tego klubu - Christiana Atsu.
Taner Savut, dyrektor sportowy tureckiego klubu piłkarskiego Hatayspor został znaleziony martwy pod gruzami w wyniku trzęsienia ziemi
Taner Savut, dyrektor sportowy tureckiego klubu piłkarskiego Hatayspor został znaleziony martwy pod gruzami w wyniku trzęsienia ziemiFoto: PAP/EPA/ERDEM SAHIN/print screen/Twitter/Hatayspor/@Hatayspor_FK

- Odczuwamy głęboki smutek po stracie naszego dyrektora sportowego Tanera Savuta. Nie zapomnimy o tobie, nauczycielu. Spoczywaj w niebie. Zawsze będziesz w naszych sercach - napisano we wtorek na profilu Hataysporu na Twitterze.

Taner Savut zginął w trzęsieniu ziemi w Turcji. Ciało dyrektora sportowego Hataysporu odnalezione pod gruzami

Savut zaginął 6 lutego. Działacz piłkarski został uwięziony pod gruzami luksusowego budynku mieszkalnego, kiedy uderzyło pierwsze trzęsienie ziemi.

Jego ciało było w pobliżu miejsca, w którym w zeszłym tygodniu znaleziono martwego Atsu.

Turecka Federacja Piłki Nożnej (TFF) i czołowe kluby ligi tureckiej, w tym Galatasaray i Fenerbahce, oba ze Stambułu, również przesłały we wtorek kondolencje po śmierci Savuta.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych w Turcji i Syrii wzrosła do ponad 47 tysięcy, a miliony ludzi potrzebują pomocy humanitarnej po tym, jak zostały bezdomne i pozbawione podstawowych środków do życia.

Już wcześniej turecka federacja poinformowała, że rozgrywki Super Lig zostały zwieszone do odwołania. Liderem jest Galatasaray, które ma 9 punktów przewagi nad lokalnym liderem Fenerbahce. Trzeci w tabeli jest İstanbul Başakşehir.

>>> Więcej o tureckiej Super Lig <<< 


Czytaj także
:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także