Ligue 1: Paris Saint-Germain zmierza po mistrzostwo. Messi i Mbappe znów trafiają

2023-03-04, 23:21

Radość Messiego i Mbappe po golu w meczu z Nantes. Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Paris Saint-Germain wygrało u siebie z FC Nantes 4:2 w meczu 26. kolejki francuskiej Ligue 1. To 20. wygrana w sezonie paryżan, którzy pewnie zmierzają po kolejne mistrzostwo kraju.

Obrońcy tytułu już po 17 minutach prowadzili 2:0. Najpierw z gola cieszył się Argentyńczyk Lionel Messi, a następnie samobójcze trafienie zanotował Jaouen Hadjam.

Na przerwę jednak drużyny niespodziewanie schodziły przy remisie 2:2. Dla Nantes bramki zdobyli Ludovic Blas w 31. minucie oraz Kameruńczyk Ignatius Ganago w 38.

Paryżanie w drugiej połowie wrócili do dobrej gry. W 60. minucie prowadzenie zapewnił im Portugalczyk Danilo Pereira, a w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik ustalił Kylian Mbappe, który z 18. golami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W tabeli PSG ma 11 punktów przewagi nad drugim Olympique Marsylia, który w niedzielę na wyjeździe zagra z Rennes.

W innym sobotnim spotkaniu Lens zremisowało z Lille 1:1 (1:0). W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Przemysław Frankowski, Łukasz Poręba usiadł na ławce rezerwowych, a Adam Buksa pozostaje poza kadrą z powodu kontuzji.