more_horiz
Wiadomości

Raw Air: Granerud odleciał w prologu! Pięciu Polaków w konkursie w Oslo i zmiana lidera cyklu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 12:15
Norweg Halvor Egner Granerud (131 m) wygrał prolog w Oslo przed konkursem indywidualnym w ramach Raw Air. W niedzielę na Holmenkollen wystąpi pięciu Polaków - najdalej skoczył Kamil Stoch (129,5 m). Kwalifikacji nie przebrnął Aleksander Zniszczoł. Wcześniej zakończenie kariery ogłosił Stefan Hula.
Kamil Stoch podczas Pucharu Świata
Kamil Stoch podczas Pucharu ŚwiataFoto: Paweł Skraba

Rywalizacja w Oslo ruszyła w piątek od prologu w Oslo, który padł łupem Dawida Kubackiego. Dzień później w pierwszym konkursie indywidualnym najlepszy był Słoweniec Anze Lanisek

Raw Air w Oslo. Halvor Egner Granerud najlepszy w prologu. Pięciu Polaków w konkursie

Na zawody w Norwegii trener Thomas Thurnbichler delegował sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. 

W niedzielne popołudnie zakończenie kariery ogłosił Stefan Hula, rywalizujący w Pucharze Kontynentalnym w Zakopanem.

W prologu na Holmenkollen słabo spisał się Zniszczoł, który jako jedyny z Polaków nie przebrnął kwalifikacji. Najdalej z Biało-Czerwonych skoczył Stoch - 129,5 metra. Pozostali: Kubacki - 120 m, Żyła - 120 m, Zniszczoł - 121 m, i Wolny - 120 m. 

Kwalifikacje w Oslo wygrał reprezentant gospodarzy Granerud, który skoczył 131 metrów. Drugi był Słoweniec Timi Zajc (129 m), a trzeci Austriak Stefan Kraft (127,5 m). Stoch zajął piąte miejsce. 

Stefan Kraft nowym liderem Raw Air

W klasyfikacji Raw Air po czterech seriach prowadzi Kaft przed Granerudem i Laniskiem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kubacki, który jest szósty, a tuż za nim jest Stoch.

W punktacji Pucharu Świata 2022/2023 pierwsze miejsce zajmuje czwarty w sobotę Norweg Halvor Egner Granerud, który powiększył przewagę nad Dawidem Kubackim do 314 punktów.

Pierwsza seria niedzielnego konkursu Raw Air w Oslo rozpocznie się o godz. 16.30.

W tym roku na norweski cykl składa się liczba 18 skoków w 10 dni. 

Po rywalizacji na Holmenkollen skoczkowie przeniosą się do Lillehammer, gdzie na poniedziałek zaplanowano prolog (20.30).

Turniej Raw Air zakończy się w niedzielę 19 marca. 

>>> Więcej o Raw Air <<< 


Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha
:

Czytaj także:

Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

red

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także