WTA Indian Wells: Sorana Cirstea na drodze Igi Świątek. Rumunka niespodziewanie pokonała Caroline Garcię

2023-03-15, 08:09

Sorana Cirstea będzie ćwierćfinałową rywalką Igi Świątek. Foto: PAP/Abaca

Sorana Cirstea pokonała rozstawioną z numerem piątym Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 4:6, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Rumunka będzie w kolejnej rundzie rywalką Igi Świątek, która w 1/8 finału uporała się z Brytyjką Emmą Raducanu.

• Znamy komplet ćwierćfinalistek turnieju WTA w Indian Wells
  • Rywalką Igi Świątek będzie Sorana Cirstea, która niespodziewanie pokonała Caroline Garcię
  • W 1/4 finału zameldowały się także Sabalenka i Kvitova, które pokonały swoje rywalki w trzech setach

Cirstea wraca do formy. Teraz zagra ze Świątek

32-letnia Cirstea wyeliminowała już w Kalifornii cztery przeciwniczki, choć Madison Keys zrezygnowała z gry po pierwszym secie z powodów zdrowotnych.

Niegdyś 21. rakieta globu teraz zajmuje w światowym rankingu 83. miejsce, ale w pojedynczych turniejach wspina się na wyżyny możliwości i potrafi zagrozić najlepszym. Tak też było w spotkaniu z Garcią, które wygrała po prawie dwuipółgodzinnej batalii.

Rumuńska tenisistka będzie ćwierćfinałową rywalką Igi ŚwiątekPolka pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 6:3, 6:1.

Świątek z Cirsteą spotkały się do tej pory tylko raz - Polka zwyciężyła w trzech setach w 1/8 finału ubiegłorocznego Australian Open w Melbourne.

Szalony wieczór w Indian Wells. Sabalenka i Kvitova grają dalej

Wcześniej w czołowej ósemce zawodów zameldowała się m.in. druga w światowym rankingu Aryna Sabalenka. Białorusinka, która na początku lutego zdobyła w Melbourne pierwszy tytuł wielkoszlemowy, pokonała również dobrze spisującą się w tym roku Czeszkę Barborę Krejcikovą 6:3, 2:6, 6:4.

Odpadła natomiast rozstawiona z numerem trzecim Jessica Pegula. Amerykanka uległa doświadczonej Czeszce Petrze Kvitovej (nr 15.) 2:6, 6:3, 6:7 (11-13). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu, która w trzeciej partii obroniła cztery meczbole, w ćwierćfinale w Indian Wells wystąpi po siedmioletniej przerwie. O pierwszy w karierze półfinał tego turnieju powalczy z ubiegłoroczną finalistką - Greczynką Marią Sakkari (7).

W czołowej ósemce imprezy są także już Amerykanka Coco Gauff (6.), Jelena Rybakina (10) z Kazachstanu i Czeszka Karolina Muchova.