LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel zagra o finał! Na drodze Halkbank Ankara

2023-03-16, 10:32

Radość siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Halkbank Ankara będzie rywalem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w półfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie pod koniec marca zostanie rozegrane w Turcji, rewanż tydzień później w Jastrzębiu-Zdroju.

Wicemistrzowie Polski w środę pokonali u siebie niemiecki VfB Friedrichshafen 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) w rewanżowym ćwierćfinale. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał na wyjeździe też bez straty seta.

Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów zagra z Halkbankiem Ankara

Halkbank Ankara tydzień wcześniej wygrał u siebie z włoskim Cucine Lube Civitanova 3:1. W czwartek wieczorem na wyjeździe goście przegrali w takim samym stosunku. Do rozstrzygnięcia rywalizacji konieczny był „złoty set”, który zespół z Turcji wygrał 15:12.

W poprzedniej edycji LM Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale wyeliminowali Civitanovą, a w półfinale musieli uznać wyższość Grupy Azoty Kędzierzyn–Koźle.