more_horiz
Wiadomości

Rusza sezon WEC 2023. Robert Kubica wystartuje w 1000 Miles of Sebring

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 14:35
1000 Miles of Sebring rozpocznie 11. sezon Długodystansowych Mistrzostw Świata. W pierwszej rundzie WEC zobaczymy między innymi Roberta Kubicę, który pojedzie w zespole WRT w klasie LMP2. Na polach startowych pojawi się również polski team Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.
Robert Kubica w sezonie 2023 rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC w klasie LMP2 w barwach zespołu WRT
Robert Kubica w sezonie 2023 rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC w klasie LMP2 w barwach zespołu WRTFoto: print screen/Twitter/Orlen Team

W ostatni weekend na Sebring zakończyły się dwudniowe testy przed sezonem WEC 2023. Na czele zestawienia prologu w klasie hypercar znalazły się dwie załogi - Toyoty Gazoo Racing. Trzeci w klasyfikacji znalazł się Cadillac Racing. W klasie LMP2, w której startuje Robert Kubica, jego zespół znalazł się na szczycie tabeli, czwartej sesji prologu na Sebring. 

Polski zespół Inter Europol Competition na Sebring znalazł się na 11. miejscu w LMP2. Podstawowymi kierowcami "Piekarzy" są: Jakub Śmiechowski, Fabio Scherer i Albert Costa. Dla zespołu z okolic Warszawy to już trzeci z rzędu sezon rywalizacji w LMP2 w WEC. 

1000 Miles of Sebring. Robert Kubica wystartuje w pierwszej rundzie sezonu WEC 2023

W tym sezonie partnerami Polaka w Orece 07 Gibson (numer 41) będą: Rui Andrade i Louis Delétraz. Robert Kubica i zespół WRT pojawią się w pierwszej rundzie sezonu WEC podczas 1000 Miles of Sebring.

Od środy na Sebring International Raceway trwają treningi przed pierwszą rundą sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC).

Podczas pierwszych jazd najszybsza była załoga Toyota Gazoo Racing #8, która wyprzedziła dwa składy Ferrari. Ekipa WRT z Kubicą w składzie podczas premierowego treningu zajęła piąte miejsce w klasie LMP2. W tej samej kategorii Inter Europol Competition zamknął czołową dziesiątkę.

W drugiej sesji zespół Polaka zajął szóste miejsce w swojej kategorii, z kolei Inter Europol Competiton powtórzył wynik z FP1. Na czele Hypercar znalazły się dwie Toyoty przed Ferrari.

Na czwartek zaplanowano trzeci trening i kwalifikacje, które rozpoczną się o godz. 23.30 czasu polskiego. Rywalizacja dzień później od godz. 17.00.

World Endurance Championship (WEC). To samochodowe wyścigowe mistrzostwa świata organizowane przez FIA od 2012 roku. Zastąpiły Intercontinental Le Mans Series. W skład serii wchodzą wyścigi głównie sześciogodzinne, poza wyścigiem 24h Le Mans.

>>> Więcej o WEC <<< 


Kalendarz i wyniki WEC 2023:

11-12 marca - Prolog Sebring (Sebring International Raceway) - Toyota Gazoo Racing
17 marca - 1000 Miles of Sebring (Sebring International Raceway)
16 kwietnia- 6h Portimao (Algarve International Circuit)
29 kwietnia - 6h Spa (Spa-Francorchamps )
11-12 czerwca - 24h Le Mans (Circuit de la Sarthe)
9 lipca - 6h Monza (Monza)
10 września - 6h Fuji (Fuji International Speedwa)
4 listopada - 8h Bahrain (Bahrain International Circiut)

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także