more_horiz
Wiadomości

Prolog Sebring. Robert Kubica i zespół Inter Europol Competition zakończyli przedsezonowe testy WEC

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 11:55
W miniony weekend na amerykańskim torze Sebring odbył się Prolog - dwudniowe testy przedsezonowe Długodystansowych Mistrzostw Świata. W tegorocznej edycji WEC zobaczymy Roberta Kubicę (WRT) i Jakuba Śmiechowskiego (Inter Europol Competition) w klasie LMP2. 
W sezonie WEC 2023 w klasie LMP2 zobaczymy Roberta Kubicę w barwach ekipy WRT oraz Jakuba Śmiechowskiego w polskim zespole Inter Europol Competition
W sezonie WEC 2023 w klasie LMP2 zobaczymy Roberta Kubicę w barwach ekipy WRT oraz Jakuba Śmiechowskiego w polskim zespole Inter Europol CompetitionFoto: FORUM/KRISTOF VERMEULEN/MPS AGENCY/imago sport/Joao Filipe

Na Sebring zakończyły się dwudniowe testy przed sezonem WEC 2023. Na czele zestawienia prologu w klasie hypercar znalazły się dwie załogi - Toyoty Gazoo Racing. Trzeci w klasyfikacji znalazł się Cadillac Racing.

Prolog Sebring. Robert Kubica i Inter Europol Competition zakończyli przedsezonowe testy WEC

W klasie LMP2, w której startuje Robert Kubica, jego zespół znalazł się na szczycie tabeli, czwartej sesji prologu na Sebring. W tym sezonie partnerami Polaka w Orece 07 Gibson (numer 41) będą: Rui Andrade i Louis Delétraz.

Polski zespół Inter Europol Competition na Sebring znalazł się na 11. miejscu w LMP2. Podstawowymi kierowcami "Piekarzy" są: Jakub Śmiechowski, Fabio Scherer i Albert Costa. Dla zespołu z okolic Warszawy to już trzeci z rzędu sezon rywalizacji w LMP2 w WEC. 

Ekipy nie mają dużo czasu na odpoczynek, bo już w tym tygodniu rusza rywalizacja. 

Rusza sezon WEC 2023. Na start 1000 Miles of Sebring


Sezon WEC wystartuje w piątek 17 marca od 1000 Miles of Sebring. Wcześniej odbędą się treningi i kwalifikacje. Rok temu najlepszy był zespół Alpine. 

World Endurance Championship (WEC). To samochodowe wyścigowe mistrzostwa świata organizowane przez FIA od 2012 roku. Zastąpiły Intercontinental Le Mans Series. W skład serii wchodzą wyścigi głównie sześciogodzinne, poza wyścigiem 24h Le Mans.

>>> Więcej o WEC <<< 


Kalendarz i wyniki WEC 2023:

11-12 marca - Prolog Sebring (Sebring International Raceway) - Toyota Gazoo Racing
17 marca - 1000 Miles of Sebring (Sebring International Raceway)
16 kwietnia- 6h Portimao (Algarve International Circuit)
29 kwietnia - 6h Spa (Spa-Francorchamps )
11-12 czerwca - 24h Le Mans (Circuit de la Sarthe)
9 lipca - 6h Monza (Monza)
10 września - 6h Fuji (Fuji International Speedwa)
4 listopada - 8h Bahrain (Bahrain International Circiut)

Czytaj także:

red/Fiawec.com

Zobacz także

Zobacz także