more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: dramat żony Kubackiego. Świat skoków wspiera Polaka

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 16:25
Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony, Marty - poinformował Polski Związek Narciarski. Środowisko wyraża wsparcie dla brązowego medalisty z Pekinu. Szybko zareagował również Halvor Egner Granerud, który wyraził wsparcie dla Polaka.
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Foto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka
  • Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund.
  • Decyzja polskiego skoczka oznacza, że Kryształową Kulę w tym sezonie zdobędzie Norweg Halvor Egner Granerud
  • Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery konkursy indywidualne
  • Rywalizacja schodzi jednak na dalszy plan, Dawid Kubacki przeżywa osobistą tragedię

"Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie" - przekazał w niedzielę na Twitterze Polski Związek Narciarski. - Decyzję w sprawie startu w Lahti poznacie tak szybko, jak to możliwe - przekazał z kolei Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków.

W poniedziałek PZN wyjaśnił"Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. Powodem są poważnie problemy zdrowotne jego żony, Marty" - napisano na Twitterze.

Dawid Kubacki w mediach społecznościowych wyjaśnił: "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Marta i Dawid Kubaccy tworzą parę od piętnastu lat. W 2019 roku się pobrali. Mają dwie córki: Zuzannę oraz Maję (urodziła się na początku 2023 roku).

Zrozumiałe jest, że w tej sytuacji sport staje się nieważny. Wspieramy skoczka i jego rodzinę w tym trudnym momencie. 

Halvor Egner Granerud wspiera Dawida Kubackiego

Wsparcie wyraził między innymi Halvor Egner Granerud. - Trzymajcie się wszyscy. Najlepsze życzenia i trzymam kciuki - napisał Norweg na Instagramie. 

Dołączył do niego także Karl Geiger. - Wszystkiego dobrego Dawid dla ciebie i twojej rodziny. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze - przekazał Niemiec.

- Nasze myśli są z wami. Wszystkiego dobrego - napisał Stefan Kraft.

Słowa wsparcia przekazali także przedstawiciele innych dyscyplin, m.in. Joanna Wołosz, Anna Kiełbasińska i Piotr Nowakowski.

***

Halvor Egner Granerud pod nieobecność Dawida Kubackiego zapewnił sobie drugą w karierze Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. Wcześniej zdobył to trofeum w sezonie 2020/21.

Do końca sezonu pozostały cztery konkursy indywidualne - po dwa w Lahti i Planicy. 

>>> Więcej o Polakach w PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2022/2023 <<< 

PŚ w skokach

Czytaj także:


red/kier

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także