more_horiz
Wiadomości

Fortuna 1 Liga: Dariusz Banasik wraca na ławkę trenerską! Poprowadzi GKS Tychy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 16:35
Dariusz Banasik został trenerem piłkarzy 1-ligowego GKS Tychy - poinformował klub w komunikacie. Banasik zastąpił zwolnionego tydzień wcześniej Dominika Nowaka.
Dariusz Banasik jako trener Radomiaka
Dariusz Banasik jako trener RadomiakaFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Tyszanie po ostatniej porażce na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 2:3 zajmują 11. miejsce w tabeli. Dzień po tym spotkaniu Nowak stracił pracę.

Jego obowiązki przejął asystent Przemysław Pitry. On też poprowadzi tyszan w najbliższym starciu ligowym – 3 kwietnia na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Nowy szkoleniowiec – ze względów osobistych – pracę rozpocznie po tym spotkaniu.

Dariusz Banasik trenerem piłkarzy GKS Tychy

49-letni Banasik do kwietnia 2022 pracował przez niemal cztery lata w Radomiaku. Wywalczył z zespołem najpierw awans z drugiej do pierwszej ligi, a następnie wprowadził go do ekstraklasy.

W Tychach podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o rok.

Dwa lata starszy od następcy Nowak objął zespół 31 maja 2022. Drużynę prowadził w zakończonym wtedy sezonie najpierw Artur Derbin, a w końcówce Jarosław Zadylak. GKS miał - "tradycyjnie" - walczyć o awans do ekstraklasy, a zakończył rozgrywki na 12. miejscu. Nowak poprowadził śląski zespół w 24 spotkaniach ligowych. Jego bilans to 7 wygranych, 6 remisów i 11 porażek.

- W minionym tygodniu odbyliśmy szereg spotkań z potencjalnymi kandydatami. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na trenera Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. Mecze przeciwko jego drużynie zawsze były bardzo trudnym wyzwaniem. Liczę, że teraz podobne odczucie będą mieli rywale GKS-u Tychy - ocenił prezes tyskiego klubu Leszek Bartnicki.

>>> Więcej o Fortuna 1 Lidze <<<


Czytaj także
:

red/PAP/IAR

Zobacz więcej na temat: 1. liga Piłka nożna SPORT

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także