more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Piotr Żyła "odżył" w Planicy. "Wróciła dobra energia"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 14:01
- Było ciężko, ale dałem radę. Wróciła mi dobra energia. Wiedziałem, że mogę to zrobić i wejść w swój piękny świat - powiedział na antenie Eurosportu Piotr Żyła, podsumowując swoje skoki w sobotnich konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy.
Piotr Żyła podczas dekoracji najlepszych w konkursie indywidualnym w Planicy
Piotr Żyła podczas dekoracji najlepszych w konkursie indywidualnym w PlanicyFoto: PAP/Grzegorz Momot

Na podium konkursu drużynowego znaleźli się Austriacy, Słoweńcy i Norwegowie. Żyła w konkursie drużynowym uzyskał piątą notę i był najlepszym z Polaków, którzy zakończyli zawody na czwartej pozycji.

Piotr Żyła na podium w Planicy

Natomiast w porannych zawodach indywidualnych wiślanin zajął trzecie miejsce. - Super, że udało mi się to właśnie tutaj, w Planicy. To jest uczucie nie do opisania - ocenił skoczek.

Piotr Żyła był zachwycony swoimi sobotnimi występami i możliwością rywalizowania na mamuciej skoczni w Planicy. Szczególnie udany był jego pierwszy skok w konkursie drużynowym, gdy uzyskał 239,5 m.

- To piękna sprawa. Jesteś sam, nie ma nic dookoła i masz tylko czystą przyjemność z lotu. W pierwszym skoku konkursowym przeleciałem bardzo szybko przez bulę. To było coś rewelacyjnego. Jestem zadowolony z tego dnia i pracy, którą wykonałem - oświadczył reprezentant Polski.

W niedzielę ostatni akord sezonu

W niedzielę na Letalnicy odbędą się ostatnie zawody w sezonie z udziałem 30 czołowych zawodników Pucharu Świata. Nieobecny w Planicy Dawid Kubacki zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Żyła jest szósty. Kryształową Kulę odbierze Norweg Halvor Egner Granerud.

- Po takich perypetiach, które miałem w tym sezonie, w kwietniu trudno jest się zmobilizować. Mam resztki sił, ale jeszcze daję radę - zakończył Piotr Żyła.

Program ostatniego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2022/2023:

Niedziela, 2 kwietnia
9.00 - Seria próbna
10.00 - Konkurs indywidualny

Paweł Majewski z PolskieRadio24.pl odwiedził "Kamiland" - centrum mistrza Kamila Stocha:

Czytaj także:


Skoki narciarskie/PolskieRadio24.pl

/empe, PAP, Eurosport

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także