NBA: drugie zwycięstwo Sacramento Kings. Broniący tytułu Golden State Warriors w trudnej sytuacji

2023-04-18, 10:06

Domantas Sabonis zdobył 24 punkty i dołożył 9 zbiórek. Foto: Kyle Terada/Reuters/Forum

W poniedziałek w lidze NBA koszykarze Sacramento Kings pokonali we własnej hali broniącą tytułu ekipę Golden State Warriors 114:106 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w 1. rundzie play-off prowadzą już 2-0. Dwa kolejne mecze odbędą się w San Francisco.

Fox i Sabonis poprowadzili Kings do sukcesu

W trzeciej kwarcie Kings prowadzili już różnicą 14 punktów, ale ostatecznie o zwycięstwo musieli walczyć do samego końca. W połowie ostatniej części gry Warriors doprowadzili do remisu, jednak przejąć inicjatywy nie zdołali.

"Królów" do wygranej poprowadzili De'Aaron Fox i Domantas Sabonis. Obaj zdobyli po 24 punkty i dodatkowo Fox miał dziewięć asyst, a Litwin dziewięć zbiórek.

Wśród Warriors najlepszy był Stephen Curry. Słynny strzelec uzyskał 28 pkt, ale trafił tylko trzy z 13 rzutów za trzy punkty.

"Kings po prostu grali od nas lepiej w kluczowych momentach. Grali z większą fizycznością" - powiedział trener Warriors Steve Kerr.

Na siedem minut przed końcem meczu z parkietu usunięty został Draymond Green. Przy walce o zbiórkę Sabonis upadł i leżąc złapał skrzydłowego Warriors za lewą stopę. Ten w odwecie drugą nogą nadepnął na korpus Sabonisa.

Drużyna z Sacramento w play-off występuje po 17 latach przerwy.

Mecz numer trzy zaplanowano na czwartek.

Komfortowa sytuacja Sixers

W połowie drogi do drugiej rundy są też koszykarze Philadelphia 76ers. Minionej nocy ponownie pokonali we własnej hali Brooklyn Nets, tym razem 96:84.

Najwięcej punktów - 33 - zdobył dla gospodarzy Tyrese Maxey. Joel Embiid dołożył 20 pkt i 19 zbiórek, a Tobias Harris 20 pkt i 12 zbiórek.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Cameron Johnson - 28 pkt.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Nowego Jorku. Trzecie spotkanie także odbędzie się w czwartek.