more_horiz
Wiadomości

Nowy klub Michała Skórasia wystawiony na sprzedaż. Club Brugge wyceniono na ponad 200 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 15:20
Club Brugge, którego piłkarzem od 1 lipca będzie powołany na zbliżające się mecze reprezentacji Polski Michał Skóraś, jest na sprzedaż - poinformował w środę belgijski klub, potwierdzając doniesienia lokalnej prasy.
Michał Skóraś
Michał SkóraśFoto: Twitter/Club Brugge

Właściciel klubu Bart Verhaeghe obecnie "bada najlepsze okazje na rynku", choć "nic nie jest jeszcze przesądzone" - dodano.

"Po dekadzie prezydentury Bart Verhaeghe i grupa właścicieli są gotowi zająć się inną działalnością niż piłka nożna" - można przeczytać w prospekcie emisyjnym przeznaczonym dla potencjalnych nabywców, który ujawniła telewizja Sporza.

Verhaeghe, prezes Club Brugge od 2011 roku, wraz ze swoimi belgijskimi współpracownikami posiada 71,89 proc. akcji, a amerykański fundusz inwestycyjny Orkila Capita - 23,26 proc.

Według niedawnej ekspertyzy wartość klubu z Brugii wynosi 229 mln euro. Jak przekonują lokalne media, tylko zagraniczny nabywca będzie mógł dokonać takiej inwestycji. Obecnie 17 z 25 czołowych klubów belgijskich jest już w rękach zagranicznego kapitału.

W ostatnich latach Club Brugge regularnie występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie "Gazele" po raz pierwszy przeszły fazę grupową, ale w 1/8 finału zostały wyeliminowane przez Benficę Lizbona.

Pod koniec kwietnia grający w Lechu Poznań Michał Skóraś podpisał czteroletni kontrakt z Club Brugge. Jesienią ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji Polski i później dostał nominację na mistrzostwa świata w Katarze, gdzie zagrał w jednym spotkaniu - z Argentyną (0:2).

Czytaj też:

bg

Zobacz także

Zobacz także