more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Matty Cash poza kadrą. Santos wyjaśnia: nie jest gotowy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 14:42
Matty Cash nie znalazł się w gronie 25 piłkarzy powołanych przez selekcjonera Fernando Santosa na czerwcowe mecze z Niemcami i Mołdawią. - Nie mogę czekać na zawodnika, który nie jest w 100 procentach gotowy do gry - wyjaśnił portugalski szkoleniowiec brak powołania dla zawodnika Aston Villi.
Matty Cash nie zagra w czerwcowych meczach reprezentacji Polski
Matty Cash nie zagra w czerwcowych meczach reprezentacji Polski Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell
  • Fernando Santos zwrócił uwagę, że, ze względu na sezon urlopowy, mógłby mieć problem z powołaniem ewentualnego zastępcy Casha
  • Według medialnych doniesień, piłkarz Aston Villi ostatnio grał na zastrzykach przeciwbólowych

Santos powołał. 25 piłkarzy w kadrze

Fernando Santos powołał 25 piłkarzy na towarzyski mecz z Niemcami na PGE Narodowym oraz wyjazdowe spotkanie eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią, które zostanie rozegrane cztery dni później.

Wśród wybrańców portugalskiego szkoleniowca nie znalazł się Matty Cash. Urodzony w Anglii prawy obrońca zadebiutował w reprezentacji Polski w listopadzie 2021 roku i od tamtej pory był etatowym kadrowiczem.

Piłkarz Aston Villi był wśród powołanych przez Fernando Santosa na marcowe mecze, ale w starciu z Czechami (1:3) szybko opuścił boisko z powodu urazu.

Cash bez powołania. Grał na zastrzykach

Cash wrócił potem do gry w Premier League, jednak na czerwcowe zgrupowanie nie został zaproszony. Dlaczego?

- Nie jest w 100 procentach gotowy do gry. Nie mogę czekać do 12 czerwca na zawodnika, który nie jest w 100 procentach swoich możliwości. Gdyby to było w trakcie sezonu mielibyśmy możliwość powołania dodatkowego zawodnika, ale w czerwcu piłkarze będą już na urlopach - tłumaczył Fernando Santos.

Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, Matty Cash ostatnie dwa mecze sezonu Premier League grał na zastrzykach przeciwbólowych.

25-letni piłkarz ma zmagać się z urazem mięśnia dwugłowego uda.

>>> Więcej o Euro 2024 <<<

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

/empe

Zobacz także

Zobacz także