more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: PZPN potwierdził najgorszy scenariusz. Matty Cash nie zagra z Albanią z powodu kontuzji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 16:05
Matty Cash opuścił zgrupowanie z powodu urazu odniesionego we wczorajszym meczu - przekazał PZPN. Obrońca Aston Villi nie zagra w Warszawie z Albanią.
Matty Cash musiał opuścić zgrupowanie
Matty Cash musiał opuścić zgrupowanieFoto: Grzegorz Wajda/Zuma Press/Forum
  • Matty Cash, choć na murawie w Pradze przebywał tylko przez dziewięć minut, zdążył zawinić przy drugim golu dla gospodarzy
  • W poniedziałek Biało-Czerwonych czeka mecz z Albanią

Polscy piłkarze fatalnie zainaugurowali występy w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Biało-Czerwoni w kiepskim stylu przegrali w Pradze z Czechami 1:3.

Już w dziewiątej minucie, przy stanie 2:0 dla gospodarzy, boisko musiał opuścić Matty Cash. Prawy obrońca Aston Villi, który zawinił przy drugim golu dla Czechów, usiadł na murawie i złapał się za łydkę. O dalszej grze nie było mowy i urodzonego w Anglii piłkarza zmienił Robert Gumny.

PZPN wydał komunikat w sprawie obrońcy Aston Villi. Potwierdził się najgorszy scenariusz - Cash opuści mecz z Albanią.

"Matty Cash opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski z powodu urazu odniesionego we wczorajszym meczu. Przeprowadzone dziś badanie potwierdziło naciągnięcie mięśnia płaszczkowatego, który wyklucza jego udział w meczu z Albanią. Przerwa w treningach potrwa około 7 dni" - czytamy.

Spotkanie, które zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie, będzie bardzo ważne dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni będą potrzebowali wygranej, by już na początku eliminacji mistrzostw Europy nie ponieść dużych strat punktów w walce o awans.

Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Łączy Nas Piłka

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także