more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: co poszło nie tak w meczu z Czechami? Fernando Santos wskazuje błędy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 23:42
Po przegranej z Czechami (1:3) na otwarcie el. Euro 2023 Fernando Santos wskazał kilka głównych problemów, z którymi musi się zmierzyć nasza reprezentacja. Jego zdaniem wśród nich są mentalność polskich piłkarzy oraz brak gry zespołowej.
Fernando Santos podczas meczu z Czechami
Fernando Santos podczas meczu z CzechamiFoto: PAP/Leszek Szymański

To nie był udany debiut nowego selekcjonera naszej kadry, Fernando Santosa. Reprezentacja Czech wygrała z Polską 3:1 na inaugurację eliminacji do mistrzostw Europy.

- Nic w tym meczu nie poszło zgodnie z naszym planem. Jeżeli w pierwszych trzech minutach traci się dwa gole trudno jest realizować swój plan. Zawodnicy byli przygotowani i pełni wiary, ale wiele rzeczy nie poszło po naszej myśli. To ja ponoszę odpowiedzialność - zawodnicy próbowali, starali się, ale im się nie udało. Musimy przeanalizować, co poszło nie tak - ocenił Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Polski.

Portugalczyk twierdzi, że zawodnicy nie wyciągnęli wniosków z odprawy. - Analizowaliśmy jedną z takich akcji, jak ta, po której padł gol. Piłkarze starali się dobrze zareagować, muszą uwierzyć w siebie i podnieść głowę. (...) Nie mieliśmy posiadania piłki, futbolówka często wracała na naszą połowę. Przez większość spotkania nasza gra nie wyglądała dobrze, a Czesi wykorzystali swoje atuty - ocenił portugalski szkoleniowiec.

Zdaniem Fernando Santosa problemem w meczu z Czechami była nie tylko jakość piłkarzy, ale również ich przygotowanie mentalne. - Musimy schłodzić głowy. Kto dobrze nie broni, nie może dobrze atakować i odwrotnie. Musimy mieć równowagę i nie możemy koncentrować się tylko na jednej z tych rzeczy. Musimy porozmawiać też o mentalności - przeanalizować ten mecz i wyciągnąć wnioski - oświadczył.

Według selekcjonera w grze Biało-Czerwonych brakowało zespołowości. - Nie możemy tracić głowy i grać tak, jakby każdy chciał indywidualnie rozstrzygnąć mecz. Przy mocnych rywalach jest ciężko to osiągnąć - zaznaczył.

Szansa na rehabilitację już w najbliższy poniedziałek 27 marca. Wtedy Reprezentacja Polski na PGE Narodowym podejmą reprezentację Albanii.

W grupie E występują też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Posłuchaj
54:26 Eliminacje ME: pierwsza połowa meczu Czechy - Polska (Jedynka) Eliminacje ME: pierwsza połowa meczu Czechy - Polska (Jedynka)

Posłuchaj
51:53 Eliminacje ME: druga połowa meczu Czechy - Polska (Jedynka) Eliminacje ME: druga połowa meczu Czechy - Polska (Jedynka)

  

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

bg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także