more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: trzech Polaków w sztabie Santosa! Mielcarski, Rzepka i Małowiejski pomogą kadrze

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 14:25
Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski dołączą do trzech portugalskich asystentów w sztabie Fernando Santosa w reprezentacji Polski - potwierdził podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym szkoleniowiec kadry.
Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski znaleźli się w sztabie szkoleniowym Fernando Santosa w reprezentacji Polski
Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski znaleźli się w sztabie szkoleniowym Fernando Santosa w reprezentacji PolskiFoto: PAP/Piotr Nowak

Selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym ogłosił listę powołanych na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. 

Trzech Polaków w sztabie Fernando Santosa. Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Małowiejski pomogą reprezentacji 

Rzepka i Małowiejski są doskonale znani z pracy w poprzednich sztabach reprezentacji Polski. Pierwszy z nich odpowiada za przygotowanie fizyczne, a drugi za tzw. bank informacji, czyli rozpracowanie rywali.

Nową osobą będzie natomiast Mielcarski, były piłkarz kadry narodowej oraz m.in. FC Porto, Widzewa Łódź i Górnika Zabrze. Jaką konkretnie rolę będzie pełnić w sztabie?

- Możecie określać, jak chcecie funkcję Grzegorza. On siedzi tutaj z nami, jest w sztabie, jego rola jest taka, jak wszystkich pozostałych. Wiem, jaką pracę i pomoc wniesie do naszego zespołu. Od poniedziałku będzie z nami na boisku, na treningach - tłumaczył Santos podczas piątkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Dodał również, że przy pracy z bramkarzami będzie pomagać Andrzej Dawidziuk, ale głównym trenerem piłkarzy na tej pozycji w kadrze jest Fernando Justino.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w poniedziałek 20 marca. 


Czechy - Polska na początek eliminacji Euro 2024. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na eliminacje Euro 2024:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Twitter/PAP

Zobacz także

Zobacz także