more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Santos nie powołał Glika i Krychowiaka. "PESEL nie ma znaczenia"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 13:25
Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. W kadrze zabrakło Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka. - W moim przypadku nikt nie jest powoływany z powodu PESEL-u. Nie biorę pod uwagę wieku - stwierdził selekcjoner kadry podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym.
Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak nie znaleźli się w kadrze Fernando Santosa na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią
Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak nie znaleźli się w kadrze Fernando Santosa na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i AlbaniąFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym ogłosił listę powołanych na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. 

Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak nie otrzymali powołań od Fernando Santosa. "W piłce nigdy nie jest sprawiedliwie"

W kadrze zabrakło Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka, ale znalazł się Ben Lederman z Rakowa Częstochowa. - Nigdy nie wypowiadam się o indywidualnych nazwiskach. Wytłumaczę natomiast proces powołań. Dla mnie to nowe doświadczenie - w dwóch krajach, które prowadziłem do tej pory, dobrze znałem ligi. W Polsce jest inaczej - przyznał nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

- W moim przypadku nikt nie jest powoływany z powodu PESEL-u. Nie biorę pod uwagę wieku. Obserwujemy młodych zawodników i powoli będziemy ich dołączać do kadry. Musimy ich wprowadzać. Poznam ich na najbliższym zgrupowaniu - dodał Santos.

Na liście powołanych znaleźli się zarówno piłkarze występujący w Ekstraklasie, jak i ligach zagranicznych. - Mamy około 90 zawodników, których bierzemy pod uwagę. Najczęściej nie powołuję więcej niż 24-25 piłkarzy. Tak jest w piłce nożnej - nigdy nie jest sprawiedliwie - stwierdził Santos na początku konferencji. 

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w poniedziałek 20 marca. 

Czechy - Polska na początek eliminacji Euro 2024. Kiedy mecz Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na eliminacje Euro 2024:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także