more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Piotr Zieliński zwrócił uwagę na elementy do poprawy. "Więcej aktywności, ruchu, agresywności"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 23:07
Reprezentacja Polski wyraźnie przegrała z Czechami 1:3 w inauguracyjnym meczu eliminacji do Euro 2024. - Na pewno trzeba przeanalizować błędy, to jak weszliśmy w ten mecz. To nie może się więcej przytrafić - przyznał Piotr Zieliński.
Piotr Zieliński nie ukrywał rozczarowania po porażce z Czechami
Piotr Zieliński nie ukrywał rozczarowania po porażce z CzechamiFoto: PAP/Leszek Szymański

Falstart Biało-Czerwonych w Pradze

Spotkanie w Pradze nie mogło gorzej rozpocząć się dla Biało-Czerwonych. Już w pierwszej minucie gry wynik otworzył Ladislav Krejci, który strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Zaledwie dwie minuty później było już 2:0. Tomas Cvancara wykorzystał błąd w kryciu polskich defensorów i pewnie wykończył centrę w pole karne.

W drugiej połowie niewiele zmieniło się w przebiegu gry. Czesi przypieczętowali zwycięstwo w 64. minucie za sprawą Jana Kuchty.

W 87. minucie bramkę honorową zdobył Damian Szymański, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Piotr Zieliński: musimy nad tym popracować - więcej aktywności, ruchu, agresywności

Piotr Zieliński nie ukrywał rozgoryczenia po ostatnim gwizdku. Pomocnik Napoli odniósł się do piorunującego początku spotkania.

- Ciężko  to wytłumaczyć, bo drużyna z takimi zawodnikami nie może po trzech minutach przegrywać 0:2. To ułożyło mecz. Później nie było łatwo. Czesi to fizyczna drużyna, która postawiła ciężkie warunki, lecz uważam, że można było wyciągnąć więcej z tego spotkania - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

Drugi mecz w ramach eliminacji do Euro 2024 Polacy zagrają w poniedziałek 27 marca. Na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Albanię.

- Na pewno trzeba przeanalizować błędy, to jak weszliśmy w ten mecz. To nie może się więcej przytrafić. Z Albanią musimy zagrać zupełnie inny mecz i zgarnąć trzy punkty, które są bardzo ważne - podkreślił Zieliński.

Pomocnik reprezentacji Polski zwrócił uwagę na elementy do poprawy.

- Mieliśmy dużo czasu, ale przez pierwsze 15-20 minut Czesi na nas "siedli". Nie byliśmy w stanie wykreować akcji. Musimy nad tym popracować - więcej aktywności, ruchu, agresywności. Czasu niestety nie cofniemy, ale za trzy dni mamy mecz, który musimy wygrać - podsumował.


Posłuchaj
02:26 Zieliński rozmowa .mp3 Z Piotrem Zielińskim rozmawiał Tomasz Kowalczyk (PR1)

 

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

JK

Zobacz także

Zobacz także