more_horiz
Wiadomości

Speedway GP: Szymon Woźniak z "dziką kartą" na turniej w Gorzowie Wielkopolskim

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 17:08
Szymon Woźniak otrzymał "dziką kartę" na piątą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu, która odbędzie się 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim. 30-letni zawodnik miejscowej ebut.pl Stali po raz trzeci w karierze wystąpi w Grand Prix. Do tej pory miał okazję startować na stadionie im. Edwarda Jancarza w 2018 i 2022 roku. Przed pięcioma laty zajął 10. miejsce, a w zeszłym roku uplasował się na 14. pozycji.
Szymon Woźniak otrzymał dziką kartę na Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim
Szymon Woźniak otrzymał "dziką kartę" na Grand Prix w Gorzowie WielkopolskimFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Woźniak na stadionie im. Edwarda Jancarza miał okazję startować w 2018 i 2022 roku. Pięć lat temu wywalczył osiem punktów, jednak nie zdołał awansować do półfinału i zakończył zawody na 10. miejscu. Przed rokiem z dorobkiem czterech "oczek" został sklasyfikowany na 14. pozycji.

Szymon Woźniak z "dziką kartą" na Grand Prix w Gorzowie Wlkp.

Kibice w Gorzowie Wlkp. oprócz Woźniaka obejrzą trzech innych Polaków - Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Rezerwowymi będą Wiktor Przyjemski oraz Mateusz Bartkowiak.

23 czerwca na torze w Gorzowie odbędzie się druga runda indywidualnych mistrzostw świata juniorów - na ten turniej "dziką kartę" od organizatorów otrzymał zawodnik Stali Oskar Paluch.

Najbliższa runda Speedway Grand Prix 2023 rozegrana zostanie w sobotę w niemieckim Teterowie. Liderem cyklu jest Zmarzlik (50 pkt), który wyprzedza Szweda Fredrika Lindgrena (47) i Australijczyka Jacka Holdera (42).

>>> Więcej o Speedway Grand Prix <<< 


Terminarz i wyniki SGP 2023
:
29 kwietnia - Gorican (Chorwacja)
13 maja - Warszawa
3 czerwca - Praga (Czechy)
10 czerwca - Teterow (Niemcy)
24 czerwca - Gorzów Wlkp.
15 lipca - Malilla (Szwecja)
12 sierpnia - Ryga (Łotwa)
2 września - Cardiff (Wielka Brytania)
16 września - Vojens (Dania)
30 września - Toruń 

Czytaj też:

red/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także