El. Euro 2024: Polska - Wyspy Owcze. Biało-Czerwoni uniknęli kompromitacji, Lewandowski uratował wynik

2023-09-07, 22:42

Robert Lewandowski przełamał niemoc Polaków . Foto: PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski wygrała w Warszawie z Wyspami Owczymi 2:0 w swoim czwartym meczu eliminacji do Euro 2024. Obie bramki dla Biało-Czerwonych strzelił Robert Lewandowski.

Polacy nie dojechali na Narodowy

Początek meczu był bardzo ospały ze strony Biało-Czerwonych. Lepsze wrażenie w początkowych minutach sprawiali Farerzy, którzy nie bali się gry z faworyzowanymi Polakami.

Pierwszy celny strzał odnotowano w 18. minucie. Jego autorem był... Bjartalid, który wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów. Na posterunku był jednak Szczęsny, który pewnie złapał futbolówkę.

W szeregach Polaków nie zabrakło nerwowości, czego dowodem była żółta kartka dla Krychowiaka.

Z czasem Biało-Czerwoni ruszyli do groźniejszych ataków na bramkę rywala, jednak na posterunku był Lamhauge. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:0.

Pomogła ręka rywala. Lewandowski dobił gości

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie – Polacy nieskutecznie próbowali znaleźć drogę do siatki.

W 52. minucie bliski strzelenia gola był Lewandowski, który po dośrodkowaniu Zielińskiego z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę.

Niespełna 20 minut później, kiedy kibice zaczynali nerwowo spoglądać w kierunku zegara, jeden z zawodników gości niefortunnie zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter podbiegł do monitora, a po chwili wskazał na wapno.

Do piłki podszedł Lewandowski, który pewnie zamienił rzut karny na pierwszego gola dla Biało-Czerwonych.

Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. W 83. minucie Lewandowski otrzymał dobre podanie od Świderskiego, po czym finezyjnym strzałem pokonał golkipera rywali po raz drugi.

Polska - Wyspy Owcze 2:0

Bramki: Robert Lewandowski dwie (73. - karny, 83.).

Żółte kartki: Polska - Grzegorz Krychowiak, Paweł Wszołek; Wyspy Owcze - Sonni Nattestad.

Sędzia: David Smajc (Słowenia). Widzów 54 129.

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński (59. Sebastian Szymański) - Michał Skóraś (46. Paweł Wszołek), Grzegorz Krychowiak (80. Damian Szymański), Piotr Zieliński, Jakub Kamiński (87. Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik (59. Karol Świderski).

Wyspy Owcze: Mattias Lamhauge - Gilli Rolantsson (74. Joannes Danielsen), Hoerdur Askham, Odmar Faeroe, Sonni Nattestad, Viljormur Davidsen - Soelvi Vatnhamar, Rene Joensen (74. Jakup Andreasen), Gunnar Vatnhamar (88. Stefan Radosavlevic), Joannes Bjartalid (61. Brandur Hendriksson) - Joan Edmundsson (62. Klaemint Olsen).