Liga Mistrzów: Real lepszy od Napoli. Piotr Zieliński opuścił boisko z kontuzją

2023-11-29, 22:57

Mecz Real Madryt - SSC Napoli. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Real Madryt wygrał z SSC Napoli 4:2 w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów. 65 minut w barwach włoskiej ekipy rozegrał Piotr Zieliński, który boisko opuścił z urazem uda.

Prowadzącemu w grupie C Realowi do zajęcia pierwszego miejsca wystarczał remis. Z kolei Napoli potrzebowało zwycięstwa, by niezależnie od wyniku meczu Bragi z Unionem Berlin zapewnić sobie drugą lokatę.

Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie w 10. minucie - centrę Chwiczy Kwaracchelii przejął Giovanni Di Lorenzo, który odegrał do Giovanniego Simeone, a ten z bliska pokonał Andrija Łunina. "Królewscy" na odpowiedź potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu sekund - z piłką popędził Rodrygo, który efektownym strzałem w "okienko" wyrównał stan rywalizacji.

W 22. minucie gospodarze już prowadzili. Świetną piłkę z głębi pola zagrał David Alaba, a centrę Austriaka efektowną główką wykończył Jude Bellingham. Byla to jego czwarta bramka w czwartym występie w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Drugą połowę świetnie zaczęli Włosi - w 47. minucie do odbitej piłki w polu karnym "Królewskich" dopadł Frank Anguissa i potężnym strzałem z ostrego kąta pokonał Łunina. Gospodarze powinni byli wyrównać kwadrans później, ale wprowadzony z ławki Joselu koszmarnie chybił z 3. metra po centrze Ferlanda Mendy'ego.

Piotr Zieliński opuścił boisko w 65. minucie gry. Wcześniej brutalnie sfaulował go Antonio Ruediger, który "przerysował" udo Polaka korkami.

Blisko trafienia "Królewscy" byli także w 77. minucie po główce Ruedigera, którą w efektowny sposób zatrzymał Alex Meret oraz chwilę później, gdy Joselu złożył się do przewrotki, ale minimalnie chybił. Z kolei w 79. minucie Meret zatrzymał Bellinghama w sytuacji sam na sam.

Końcówka spotkania przypominała oblężenie bramki Napoli. Włosi "skapitulowali" w 84. minucie - z dystansu uderzył Nico Paz i po błędzie Mereta strzelił swojego pierwszego gola w seniorskiej drużynie "Los Blancos". W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił nieskuteczny wcześniej Joselu, który wykorzystał świetne podanie Bellinghama.

W rozgrywanym równolegle meczu grupy C Union Berlin zremisował 1:1 z Bragą. To oznacza, że Napoli nie może jeszcze świętować awansu. Włosi są drudzy i mają trzy punkty przewagi nad Portugalczykami, z którymi zagrają w ostatniej kolejce.