PŚ w skokach 2023/24. PolSKI Turniej za nami, ostatni konkurs wyłonił zwycięzców [KLASYFIKACJA]

2024-01-21, 17:30

Dawid Kubacki . Foto: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Cykl Pucharu Świata na ponad tydzień przeniósł się do Polski. W ramach PolSKIgo Turnieju skoczkowie rywalizowali w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Najlepsi okazali się Austriacy. Które miejsce zajęli Biało-Czerwoni?

Śmietanka światowych skoczków będzie rywalizować na trzech obiektach.

Zmagania rozpoczęły się w piątek 12 stycznia w Wiśle, gdzie odbyły się kwalifikacje do zawodów. W sobotę rywalizowały duety - konkurs duetów (HS134) wygrali Lovro Kos i Anze Lanisek (Słowenia), zaś w niedzielę odbyły się zawody indywidualne -  konkurs indywidualny (HS134) wygrał Ryoyu Kobayashi (Japonia).

W poniedziałek zawodnicy odpoczywali, natomiast we wtorek 16 stycznia karawana przeniosła się do Szczyrku. Tam, po treningu o odbyły się kwalifikacje do środowego konkursu indywidualnego - najlepszy był Ryoyu Kobayashi.

Niestety w środę plany pokrzyżowała aura - zawody na skoczni Skylite w Szczyrku w ramach PolSKIego Turnieju zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. W momencie, w którym przerwano konkurs, w klasyfikacji prowadził Dawid Kubacki.

Po czwartkowej przerwie turniej PolSKI zawitał do Zakopanego, gdzie w piątek 19 stycznia odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego.

W sobotę 20 stycznia w stolicy polskich gór odbył się konkurs drużynowy, a dzień później rywalizacja indywidualna.