X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Bogusław Liberadzki: powinniśmy bać się wyborców, a nie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 08:52
- Jako lewica patrzymy, jakie mogą byś skutki powrotu Donalda Tuska, zależnie od tego, jaką formę ono przyjmie. Główna idea powrotu to wielkie starcie pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem, a tak naprawdę chodzi o odzyskiwanie wigoru politycznego przez PO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki (Lewica).

Na początku czerwca Tusk powiedział w TVN24, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw".

shutterstock_ donald tusk free 1200.jpg
Prof. Sławomir Sowiński: PO zyskałaby na powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki

Jak zauważył prof. Bogusław Liberadzki, Donald Tusk ma być panaceum na wszystkie problemy Koalicji Obywatelskiej, a zwłaszcza PO. - Mamy świadomość, że to osoba szeroko rozpoznawalna, która ma swoją pozycję w Europie, w której połowa rządów jest chadecka, politycznie to ta sama rodzina. Z punktu widzenia odbioru zewnętrznego to ciekawa kandydatura - ocenił gość audycji.

- Z naszego punktu widzenia jest ważne, jakie skutki może to przynieść dla Lewicy, wybiliśmy się w jakiejś mierze na podmiotowość po głosowaniu w sprawie Funduszu Odbudowy, mamy czytelne podejście do spraw kluczowych, europejskich, ale i gospodarczych (…) My wszyscy, jako politycy, powinniśmy bać się wyborców, a nie Donalda Tuska czy jakiejkolwiek innej osoby - stwierdził prof. Bogusław Liberadzki.

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: prof. Bogusław Liberadzki

Data emisji: 01.07.2021

Godzina emisji: 7.06

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: w modelu polityki Donalda Tuska nie ma miejsca na kompromisy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:34
- Zanosi się na powstanie triumwiratu w Platformie Obywatelskiej w składzie Budka, Trzaskowski i Tusk. Pamiętajmy jednak, że takie byty mają to do siebie, że zawsze rodzą konflikty. Donald Tusk już dwa triumwiraty w swoim życiu zbudował i swoich parterów politycznych rozegrał wręcz modelowo, zostając sam - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (UMCS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Konarski: powrót Tuska będzie zmianą dla tych, którzy się go boją

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 10:44
- Donald Tusk był "zwornikiem" PO. Wiele osób, które odeszły od Platformy, mówię oczywiście o wyborcach i sympatykach, nie odnajdywały się w niej właśnie dlatego, że nie było Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Karkołomny brazylijski serial". Marek Formela o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 12:51
- Wydaje mi się, że PO jest w stanie głębokiego wewnętrznego kryzysu. Parę lat temu Donald Tusk w sposób ewidentny opuścił partię. Jego życie polityczne toczyło się obok czy poza PO. Trochę mi to przypomina okres relacji Aleksandra Kwaśniewskiego z SLD - nie był w Sojuszu, ale jednocześnie chciał mieć przemożny wpływ na różne decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".
rozwiń zwiń