San Jose Sharks pokonali Phoenix Coyotes 3:1
To zwycięstwo dało im prowadzenie na Zachodzie.
2010-01-13, 07:36
Hokeiści San Jose Sharks pokonali na wyjeździe Phoenix Coyotes 3:1. To zwycięstwo dało im prowadzenie na Zachodzie.
Łupem bramkowym w ekipie Rekinów podzielili się ich najlepsi strzelcy - Patrick Marleau, który trafił w przewadze i osłabieniu, oraz Dany Heatley. Marleau zwiększył swój dorobek do 31 bramek i pod tym względem nie ma sobie równych w tym sezonie. Dla Heatleya było to 27. trafienie. San Jose mają teraz punkt przewagi nad Chicago na czele Konferencji Zachodniej, jednak Blackhawks rozegrali o jedno spotkanie mniej.
Hokeiści New Jersey Devils potrzebowali karnych, żeby pokonać rywali zza miedzy, New York Rangers. W ciągu 60 minut meczu i dogrywki nie padła żadna bramka, a jedyne trafienie w karnych zaliczył Patrik Eliasz. Czyste konto po raz 107. w karierze zachował Martin Brodeur, który w tym spotkaniu obronił aż 51 strzałów rywali.
Philadelphia Flyers wygrali z Dallas Stars 6:3 i było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Do siatki trafiało sześciu hokeistów z Filadelfii, a Simon Gagne, Ian Laperriere i Darrell Powe oprócz goli zaliczyli po asyście.
REKLAMA
W meczu dwóch najsłabszych drużyn na Wschodzie Carolina pokonała Toronto 4:2. Szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Huraganów w trzeciej tercji, wygranej przez nich 2:0. Bramki zdobywali wówczas Patrick Dwyer i Ray Whitney. Carolina wygrała spotkanie mimo wyraźnej dysproporcji strzałów na jej niekorzyść (18-40).
W spotkaniu teamów notujących serie porażek Atlanta rozgromiła Ottawę 6:1. Dla gospodarzy było to pierwsze od 21 spotkań zwycięstwo odniesione po 60 minutach gry. Ottawa przegrała piąty raz z rzędu. Bramkę i dwie asysty miał kapitan Thrashers, Ilia Kowalczuk.
Tampa Bay Lightning pokonali Washington Capitals 7:4 i przerwali niemoc w rywalizacji ze Stołecznymi. Do tego meczu Caps wygrali kolejne 12 spotkań z Błyskawicami. Po trzy punkty w ekipie zwycięzców zaliczyli Steven Stamkos (dwie bramki i asysta), Martin St. Louis (bramka i dwie asysty) oraz Brandon Bochenski (3 asysty).
St. Louis pokonało Columbus 4:1, a mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej tercji, wygranej 3:0. W tej odsłonie w odstępie 42 sekund trafiali Alexander Steen i Jay McClement.
W jeszcze krótszym odstępie - 28 sekund - padły dwie pierwsze bramki w meczu Edmonton-Nashville. Ich autorami byli zawodnicy gości - Shea Weber i Marcel Goc. Te gole ustawiły mecz, wygrany ostatecznie przez drużynę z Tennessee 5:3. Dla Edmonton była to 12. porażka w 13. spotkaniach. Nafciarze zajmują ostatnie miejsce na Zachodzie.
REKLAMA
New York Islanders rozgromili finalistów Pucharu Stanleya, Detroit Red Wings, 6:0. Po raz pierwszy w karierze dwie bramki w meczu zdobył Rob Schremp.
Wyniki:
Phoenix-San Jose 1:3
New York Rangers-New Jersey 0:1 (karne)
Philadelphia-Dallas 6:3
Toronto-Carolina 2:4
Atlanta-Ottawa 6:1
Tampa Bay-Washington 7:4
St. Louis-Columbus 4:1
Edmonton-Nashville 3:5
New York Islanders-Detroit 6:0
kg, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
REKLAMA