X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Sobolewski: nie możemy pozwolić sobie na narzucanie tez ideologicznych niezgodnych z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 07:53
- Nie możemy pozwolić sobie na narzucanie jakiejkolwiek ideologii, tez ideologicznych niezgodnych z polską konstytucją - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski o zapowiadanym wypowiedzeniu przez Polskę konwencji stambulskiej.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ministerstwo Sprawiedliwości, zgodnie z deklaracją szefa tego resortu Zbigniewa Ziobro, złoży dziś formalny wniosek do ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej o podjęcie prac nad wypowiedzeniem tak zwanej konwencji stambulskiej. Resort sprawiedliwości tłumaczy, że "w dokumencie zostały wprowadzone szkodliwe rozwiązania ideologiczne". Jednym z nich - jak pisze w wydanym komunikacie ministerstwo sprawiedliwości - jest pojęcie tak zwanej płci społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej.


Posłuchaj
12:31 [ PR1]PR1 (mp3) 27 lipiec 2020 07_14_56_for_media.mp3 Krzysztof Sobolewski: nie możemy pozwolić sobie na narzucanie jakiejkolwiek ideologii niezgodnej z polską konstytucją (Jedynka/Sygnały dnia)

 

PAP Zbigniew Ziobro 5 1200.jpg
Wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Dzisiaj wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości

- Taki wniosek prawdopodobnie dzisiaj będzie złożony - potwierdził w "Sygnałach dnia" Krzysztof Sobolewski, dodając, że będzie on analizowany w ramach obozu rządowego. Jak wyjaśnił gość Jedynki, chodzi o to, żeby "obok słusznych przepisów tej konwencji nie przyjmować kwestii ideologicznych".

Zarzuty, że wypowiedzenie tej konwencji to zachęcanie do przemocy wobec kobiet, Krzysztof Sobolewski nazwał bzdurą.

Przypomniał, że już w 2014 r. prof. Andrzej Zoll, który nie pała sympatią do obozu Zjednoczonej Prawicy,  wskazywał, że "regulacje polskie wypełniają wszystkie dyspozycje dotyczące regulacji prawnych związanych z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet". - Wtedy mówił głośno, że jest to zamach na naszą cywilizację, ta konwencja stambulska. Nawoływał, żeby jej nie przyjmować - dodał Krzysztof Sobolewski.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Krzysztof Sobolewski (poseł PiS, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS)

Data emisji: 27.07.2020

Godzina emisji: 07.15

fc/kh

Czytaj także

PiS odbije Senat z rąk opozycji? Krzysztof Sobolewski: wszystko jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 07:39
- Nie wykluczamy niczego, jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy myślą podobnie jak obóz Zjednoczonej Prawicy - tak o ewentualnej większości PiS w Senacie mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego partii rządzącej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zybertowicz: środowiska lewicowe regularnie robią histerię z LGBT

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 02:30
- Środowiska lewicowe, czy raczej lewackie, regularnie robią histerię z LGBT - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń