Rozpoczyna się doroczna rzeź delfinów u wybrzeży Japonii. Ostry protest ekologów

Rybacy z okolic wioski Taji zapędzili do zamkniętej zatoki 250 ssaków. Część zwierząt zostanie zabita i przerobiona na mięso, inne będą sprzedane do ogrodów zoologicznych i akwariów.

2014-01-20, 21:00

Rozpoczyna się doroczna rzeź delfinów u wybrzeży Japonii. Ostry protest ekologów
Japonia nie chce zrezygnować z masowego zabijania delfinów/ źródło You Tube

Masowe zabijanie delfinów powtarza się u wybrzeży Japonii od 400 lat. Władze w Tokio twierdzą, że to część tradycji tego kraju i nie chcą zgodzić się na zakazanie rzezi, a tego domagają się od nich organizacje ekologiczne.

W tym roku, grupa Sea Shepherd w ramach protestu przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt umieściła na swojej stronie streaming działań japońskich rybaków . Na ich stronie można także podpisać petycję, przeciwko rzezi.

źródło You Tube/ uwaga, drastyczne zdjęcia

REKLAMA

Delfiny uwięzione zostały w zatoce kilka dni temu. Już 37 z nich, w tym rzadki albinos zostało wyłowionych.

Uwagę świata na rzeź morskich ssaków zwrócił film "Zatoka delfinów". Obraz zbił zdjęcia zwierząt pływających na wolności ze scenami z zatoki koło Taji. Film został nagrodzony Oskarem w 2010 roku.

Trailer filmu "Zatoka delfinów"/ You Tube

REKLAMA

Polowanie na wieloryby

Japonia odławia nie tylko delfiny. Długą historię w tym kraju ma także wielorybnictwo. Międzynarodowa Komisja Wielorybnicza zabroniła komercyjnych połowów tych zwierząt i Japonia została zmuszona do podporządkowania się temu prawu w 1986 roku.Jednak już rok później przystąpiła do odłowów "w celach naukowych". Według danych Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej, w samym tylko sezonie 2008 - 2009 Japonia zabiła 1004 wieloryby, głównie płetwale karłowate.

polskieradio.pl/iz

''

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej