Liga Mistrzów: Vive Targi Kielce za burtą - różnicę zrobiły niewykorzystane sytuacje

W poniedziałkowy wieczór Vive Targi Kielce ulegli w SAP Arenie drużynie Rhein Neckar Lowen 23:27. Ten wynik daje awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów drużynie z Mannheim. - Popełniliśmy za dużo błędów w ataku - uważa Uros Zorman.

2014-04-01, 10:50

Liga Mistrzów: Vive Targi Kielce za burtą - różnicę zrobiły niewykorzystane sytuacje
Vive Targi Kielce . Foto: vive

- W pierwszej połowie nie graliśmy też najlepiej w defensywie. Natomiast w bramce "Lwów" znakomicie spisywał się Nicklas Landin, jeśli spojrzeć w statystyki to był to zawodnik meczu w drużynie naszych rywali - podsumowuje spotkanie Uros Zorman.
Mecz w Mannheim był bardzo zacięty. Obie drużyny walczyły zaciekle o każdy centymetr boiska, choć cały czas utrzymywała się niewielka przewaga gospodarzy. - Zmienili trochę poruszanie się w obronie w stosunku do pierwszego meczu w Kielcach. Grali mniej do przodu w defensywie. W meczu z Rhein Neckar Lowen różnicę stworzyły nasze niewykorzystane sytuacje do zdobycia bramki. Mieliśmy okazję, ale niestety nie wykorzystywaliśmy wszystkich. Jesteśmy bardzo zawiedzeni  - mówił o meczu słoweński rozgrywający.
Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w końcówce. - Taka jest piłka ręczna, dlatego jest to dyscyplina bardzo widowiskowa, w kilka minut można roztrzygnąć losy spotkania czy rzucić kilka goli i odrobić straty. Ta sztuka udała się w poniedziałek naszym rywalom.
Teraz przed naszym zespołem przerwa na zgrupowania reprezentacji. Najbliższy mecz to pierwsze spotkanie Final Four Pucharu Polski w Warszawie. - Szkoda, że nie udało nam się awansować dalej. Teraz rozjedziemy się na zgrupowania, ale już za kilka dni czekają nas zmagania o Puchar Polski. Przed nami ważne cele i teraz na tym musimy się skupić - podsumował playmaker mistrzów Polski.

Wyniki (* - oznacza awans):

sobota
*MKB Veszprem - Orlen Wisła Płock 31:26 (16:11); pierwszy mecz 33:34
*SG Flensburg-Handewitt - Celje Pivovarna Lasko 30:27 (15:14); 25:26
*FC Barcelona - Aalborg HB 31:20 (16:11); 29:22
niedziela
KIF Kolding Kopenhaga - *Metalurg Skopje 26:30 (13:15); 17:23
*Paris St. Germain - Gorenje Velenje 34:25 (17:17); 28:30
*THW Kiel - HC Zaporoże 40:28 (20:13); 31:28
HSV Hamburg - *Vardar Skopje 29:30 (15:17); 28:28
poniedziałek

Rhein-Neckar Loewen* - Vive Targi Kielce 27:23 (16:14); 28:32

 

ah, vivetargi.pl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej