Egzamin gimnazjalny 2014. Dziś ostatni dzień - języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański, włoski
Blisko 380 tys. uczniów trzeciej klasy gimnazjum mierzy się dziś z zadaniami na teście z języka angielskiego.
2014-04-25, 12:05
Posłuchaj
Egzamin składa się z dwóch poziomów. O godz. 9 uczniowie rozpoczęli pisanie testu na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut).
Po godzinnej przerwie gimnazjaliści, o godz. 11, przystąpili do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwał on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.
Do wyboru były języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski. Najwięcej gimnazjalistów - 318 tys. - wybrało test z języka angielskiego. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki (50 tys. uczniów). 9,5 tys. gimnazjalistów zadeklarowało chęć zdawania egzaminu z języka rosyjskiego, 1,3 tys. - z francuskiego, 376 z hiszpańskiego, a 119 z włoskiego.
Egzamin gimnazjalny 2014: najważniejsze informacje>>>
REKLAMA
Egzamin gimnazjalny 2014: harmonogram>>>
Co zabrać na egzamin?
Na egzamin uczeń (słuchacz) przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno używać kalkulatora. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Egzamin gimnazjalny 2014:
W czwartek uczniowie zmierzyli się z egzaminami sprawdzającymi wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki:
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka - arkusze>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Arkusze z części przyrodniczej>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Pytania z części przyrodniczej>>>
REKLAMA
W środę napisali egzamin z wiedzy humanistycznej:
Egzamin gimnazjalny 2014. Historii i WOS - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Historia i WOS - arkusze>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - pytania>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. Język polski - arkusze>>>
Wyniki w czerwcu
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki uczniowie poznają w czerwcu.
REKLAMA
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.
Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.
Egzamin gimnazjalny 2014. Nie znasz odpowiedzi? Strzelaj!>>>
Egzamin gimnazjalny 2014. "Nie uczyłem się, ale i tak zdam">>>
REKLAMA
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.
Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
Wyniki z egzaminu gimnazjalnego są ważne dla przyszłości edukacyjnej uczniów. Będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
<<<Czytaj więcej o egzaminie gimnazjalnym 2014>>>
REKLAMA
IAR,PAP,kh,kk
REKLAMA