Prewencja Policji – perspektywy i wyzwania
Wystawa sprzętu policyjnego i cykliczne inicjatywy takie jak debaty czy konkursy. W Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie od 6 października realizowany będzie projekt „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”, którego celem jest przybliżenie funkcjonowania formacji.
2014-10-05, 09:31
Posłuchaj
Ponad połowa wszystkich policjantów pełniących służbę należy do oddziałów prewencji. Inicjatywa „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania” ma pokazać wachlarz zadań, których realizacja leży w gestii prewencji Policji.
– Sześćdziesiąt procent policjantów i policjantek zajmuje się działaniami prewencyjnymi – są to dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego, specjaliści ds. nieletnich czy dyżurni. W ramach tego projektu chcemy przybliżyć społeczeństwu specyfikę pracy tych policjantów – mówiła w Polskim Radiu 24 mł. inspektor Anna Kuźnia, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Jak podkreślał gość Polskiego Radia 24, projekt skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi, a jednym z jego celów jest zachęcenie młodzieży do wstąpienia w szeregi Policji.
Działania edukacyjne
Jednymi z największych zagrożeń dzisiejszego świata są niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem Internetu. Mł. inspektor Anna Kuźnia podkreślała w PR24, że kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa jest edukowanie.
REKLAMA
– Postęp cywilizacyjny nie jest niczym złym. Zły jest sposób, w jaki niekiedy wykorzystuje się urządzenia będące wynikiem rozwoju technologicznego. Zagrożenia płynące z użytkowania Internetu były, są i będą – w tej sytuacji istotne jest, aby znaleźć czas na edukowanie w tym zakresie – tłumaczył Gość PR24.
W ramach projektu „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania” zaplanowano wydarzenia edukacyjne w kontekście niebezpieczeństw wynikających m.in. z użytkowania nowych mediów.
– Będziemy o tym mówić podczas seminariów, debat i lekcji z zakresu prewencji kryminalnej. Zajęcia w tym zakresie są dedykowane wszystkim grupom społecznym – od przedszkolaków po osoby starsze – dodała mł. inspektor Anna Kuźnia.
Projekt potrwa do 11 stycznia 2015 roku.
REKLAMA
PR24
REKLAMA