Rusza polska ekstraklasa! Czy Legia znowu będzie najlepsza?
W Heerenveen trwają Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polska reprezentacja radzi sobie dobrze, ale to Rosjanin Denis Juskow zaprezentował doskonałą formę i sięgnął po złoto. Dzisiaj rozpoczynają się też mecze polskiej ekstraklasy. Eksperci typują i w wyścigu o mistrzostwo stawiają na faworyta rozgrywek – Legię Warszawa.
2015-02-13, 22:09
Posłuchaj
Trwają Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. W wyścigu na 1500 metrów Denis Juskow pozostawił rywali daleko w tyle. Rosjanin pokonał dystans w 1.43,36 i pobił tym samym rekord toru. Srebro w tej konkurencji powędrowało do Denny’ego Morrisona, a brąz do Koena Verweija.
Nie najgorzej poradzili sobie również polscy zawodnicy. Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi wrócił na tor po kontuzji i zajął szóste miejsce. Polski łyżwiarz nie jest jeszcze w szczytowej formie, co przekłada się na wyniki. Dwa miejsca dalej uplasował się Jan Szymański, który również zmagał się w tym sezonie z kontuzjami. Dziesiąte miejsce w klasyfikacji wyścigu również należało do biało-czerwonych. Konrad Niedźwiedzki dojechał na metę z czasem 1.46,43.
– Bieg Juskowa był nokautujący. Dzisiaj jest wzorem do naśladowania. Początek sezonu w wykonaniu Rosjanina nie był najlepszy, ale teraz udowodnił, że jest w świetnej formie – uważa Wiesław Kmiecik, trener łyżwiarstwa.
Według komentatora wynik polskich zawodników jest dobry. – Na pewno zajęlibyśmy wyższe miejsca, gdyby nasza drużyna nie wychodziła z kontuzji – ocenił.
Ruszają piłkarskie rozgrywki
Powody do radości mają nie tylko kibice łyżwiarstwa szybkiego. Po dwóch miesiącach przerwy wracają rozgrywki polskiej ekstraklasy. Pierwsze spotkanie za nami – Bydgoszcz Zawisza zremisował z Górnikiem Łęczna. Trwa również drugi mecz pierwszej kolejki. Na boiska wybiegły już drużyny Lechii Gdańsk i Wisły Kraków.
– Zapowiada się ciekawie, ale myślę, że pozycja Legii jest niezagrożona. Silny zespół, silne zaplecze – nic nie wskazuje na to, żeby któraś z drużyn miała im poważnie zagrozić w zdobyciu mistrzostwa – przewidywał w Polskim Radiu 24 Władysław Żmuda, były piłkarz.
Gość „Magazynu sportowego” podkreślił, że polska piłka nożna nie reprezentuje jeszcze tak wysokiego poziomu jak zachodnie ligi. – Przed nami jeszcze dużo pracy – ocenił.
Z przewidywaniami Władysława Żmudy zgadza się Tomasz Iwan, były zawodnik polskiej reprezentacji. – Legia nie ma sobie obecnie równych. Wygrywa nie tylko na rodzimym podwórku, ale stawia też z powodzeniem czoła drużynom europejskim i w międzynarodowych rozgrywkach ma realne szanse na przejście do następnej rundy – zauważył.
Bogusław Leśniodórski, prezes Legii Warszawa również jest dobrej myśli. – Mamy szansę na obronę mistrzostwa i wygraną z Ajax Amsterdamem. Piłkarze dobrze spisują się w sparingach, co dobrze rokuje – stwierdził.
Polskie Radio 24/dm