Beata Szydło: powstańcy warszawscy pokazali, w jaki sposób należy rozumieć patriotyzm, miłość do ojczyzny i wspólnotę

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło złożyła wieniec pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mówiła o bohaterstwie powstańców, którzy pokazali - według niej - na czym polega wspólnota i budowanie jedności

2015-07-31, 13:49

Beata Szydło: powstańcy warszawscy pokazali, w jaki sposób należy rozumieć patriotyzm, miłość do ojczyzny i wspólnotę

Szydło towarzyszyły dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach (małopolskie). Razem z kilkorgiem z nich złożyła wieniec pod tablicą upamiętniającą prezydenta Kaczyńskiego.

- Trzeba pamiętać o bohaterach, nie tylko czcić pamięć bohaterów, trzeba mówić o powstaniu, pokazywać ich heroizm i to co zrobili dla Polski, dla nas wszystkich, żeby była wolna Polska, wolna ojczyzna i żeby następne pokolenia mogły cieszyć się wolnością i być dumnymi z tego, że jesteśmy Polakami - powiedziała Szydło.

Powiązany Artykuł

Miłość do ojczyzny

Powstańcy - według Szydło - pokazali "w jaki sposób należy rozumieć patriotyzm, miłość do ojczyzny i wspólnotę". "Ten zryw, to że podjęli to wielkie wyzwanie, wielką walkę o wolność ojczyzny o wolność innych Polaków, którzy tej wolności oczekiwali, ale być może nie zawsze mieli odwagę podjąć to wyzwanie, ci bohaterowie z Warszawy dokonali tego i pokazali na czym polega wspólnota, budowanie jedności" - mówiła.

REKLAMA

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny Polskiego Radia >>> 

Szydło stwierdziła też, że powstańcy pokazali, iż wolność jest bezcenna oraz że dla rodaków warto podejmować wyzwania.

Powiązany Artykuł

„Żywy pomnik”

Jej zdaniem, Muzeum Powstania Warszawskiego jest "żywym pomnikiem" pamięci o dniach powstania i jego uczestnikach. Muzeum zostało otwarte w czasie gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy - działalność placówki zainaugurowano 31 lipca 2004 r. w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania.

REKLAMA

W sobotę mija 71. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Było ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych.

pp/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej