Beata Szydło: gazoport ma być otwarciem na świat
To inwestycja, która będzie pokazywała, że Polska jest krajem, który stawia na nowoczesną gospodarkę - powiedziała wiceprezes PiS Beata Szydło podczas konferencji na terenie budowy gazoportu w Świnoujściu. - Ma być otwarciem na świat - dodała.
2015-08-30, 20:33
Posłuchaj
Beata Szydło wytykała rządowi, że po 9 latach od podjęcia decyzji o budowie, gazoport w Świnoujściu wciąż czeka na otwarcie.
Kandydatka PiS na premiera przypomniała w trakcie wizyty nad morzem, że inicjatorem powstania tej inwestycji był prezydent Lech Kaczyński. Polityk podkreśliła, że mimo zapewnień premier Ewy Kopacz o uruchomieniu instalacji w porcie w tym roku, wciąż nie jest znany termin zakończenia jego budowy. - My zaczęliśmy tę inwestycje i ją zakończymy - zadeklarowała Szydło.
Gazoport to powstający port przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego (LNG). Jego powstanie umożliwi odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Posłanka obiecała również realizację budowy tunelu w Świnoujściu. - Budujemy drogę S3, dojedziemy do brzegu i tunelem przejedziemy na drugą stronę miasta - to jest gospodarskie myślenie - mówiła.
REKLAMA
Beata Szydło zadeklarowała, że jeśli jej partia wygra jesienne wybory, przywróci działalność Ministerstwa Gospodarki Morskiej, które zostało zlikwidowane w listopadzie 2007 roku.
Uroczystości bez premier Kopacz
Beata Szydło zapewnia, że i bez zaproszenia Ewa Kopacz mogła wraz z obywatelami uczcić 35. rocznicę Porozumień Sierpniowych.
Wiceprezes PiS podczas konferencji prasowej w Świnoujściu odniosła się w ten sposób do stanowiska organizatorów obchodów rocznicowych z NSZZ „Solidarność”, którzy nie zaprosili do Szczecina szefowej rządu. Jednocześnie Szydło przyznała, że idea Solidarności powinna scalać Polaków, a nie ich dzielić.
Powiązany Artykuł
Prezydent: dzięki Solidarności Polacy zrozumieli, że wspólnota może zwyciężyć
- Pani Ewa Kopacz ma rację, że Solidarność powinna łączyć nas wszystkich, ale myślę, że nie trzeba mieć specjalnego zaproszenia, żeby tę datę szczególną i to święto Solidarności czcić razem z obywatelami. Domaganie się dzisiaj zaproszeń czy podnoszenie takich kwestii - ja uważam, że to jest tylko i wyłącznie dowód na to, że obecna władza coraz bardziej odkleja się od obywateli i rzeczywistości - mówiła Beata Szydło. Dodaj tag
REKLAMA
Szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek, tłumaczył kilka dni wcześniej, że brak zaproszenia premier Ewy Kopacz związany jest z nieprzychylną atmosferą, która czekałaby na nią pod Stocznią Szczecińską.
W szczecińskich uroczystościach wzięli udział prezydent Andrzej Duda, szef Solidarności Piotra Duda, politycy Prawa i Sprawiedliwości, związkowcy oraz mieszkańcy.
IAR, to
REKLAMA