Dziedziniec Dialogu: Jakie są granice demokracji

– Szukamy tematów, które dzielą Polaków i są warte przedyskutowania. Bez wątpienia czymś takim są zagadnienia współczesnej demokracji – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kempski z Centrum Myśli Jana Pawła II. W Warszawie rusza jesienna edycja Dziedzińca Dialogu poświęcona właśnie demokracji.

2015-10-05, 14:58

Dziedziniec Dialogu: Jakie są granice demokracji
Dziedziniec Dialogu to cykl debat, podczas których poruszane są kwestie budzące spory wśród Polaków. Foto: flickr.com/patrickjourdheuille

Posłuchaj

05.10.15 Tomasz Kempski: „Wyciągamy tematy, które naprawdę dzielą i są przedmiotem żywych debat (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Pierwsze panele i konferencje jesiennego Dziedzińca Dialogu rozpoczynają się 5 października, a główne debaty odbędą się w dwa dni potem. Tegorocznym tematem wiodącym jest obraz współczesnej demokracji i jej granice. Jak wyjaśniał Tomasz Kempski, elementy naszego ustroju politycznego budzą wiele emocji w społeczeństwie.

– Zależy nam, aby ludzie rozmawiali o swoich poglądach, a nie o tym co słyszą na codzień od polityków. Dziedziniec Dialogu ma być przestrzenią autentycznej wymiany zdań. Wyszczególniliśmy trzy zagadnienia: bioetyka, konstytucja z Bogiem czy bez Boga i obraz czy obraza w kontekście stosowania wizerunków religijnych – mówił gość Polskiego Radia 24.        

Dziedziniec Dialogu to cykl debat, podczas których poruszane są kwestie budzące spory wśród Polaków. Inicjatorem akcji jest papież Benedykt XVI i pierwsze debaty odbyły się w roku 2013. Główne debaty tegorocznej edycji odbędą się 7 i 8 października w gmachu Uniwersytetu Warszawskiego i Sejmu. Organizatorami Dziedzińca Dialogu są Archidiecezja Warszawska oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Polskie Radio.  

Więcej informacji o wydarzeniu: http://dziedziniecdialogu.pl

REKLAMA

Polskie Radio 24/gm/wt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej