Wybory parlamentarne 2015: kampania na ostatniej prostej. Politycy nie zwalniają tempa (RELACJA)

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Środa to jeden z ostatnich dni kampanii wyborczej, która kończy się w piątek o północy.

2015-10-21, 20:31

Wybory parlamentarne 2015: kampania na ostatniej prostej. Politycy nie zwalniają tempa (RELACJA)
. Foto: sejm.gov.pl

Posłuchaj

Po debacie telewizyjnej. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

20.27

37 proc. zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych i 33 proc. na umowach na czas nieokreślony chce głosować na PO. Najwięcej osób pracujących bez umowy (36,4 proc.) chce zaś głosować na PiS - wynika z opublikowanych w środę badań CBOS.
Komitet Kukiz'15 popiera z kolei aż 23 proc. zatrudnionych na umowy czasowe. Analitycy CBOS ocenili, że na PO oraz na Nowoczesną Ryszarda Petru częściej chcą głosować ci, którzy są zadowoleni z formy swojego zatrudnienia, natomiast niezadowoleni częściej skłaniają się ku komitetom wyborczym PiS oraz Kukiz’15.

20.19

Beata Szydło podczas wizyty w poznaniu nagrała nowy film dla wyborców.

"
Zapraszam do obejrzenia #podcast z #Poznań.

Zapraszam do obejrzenia #podcast z #Poznań. (y) Podajcie dalej! #DamyRadę

Posted by Beata Szydło on 21 październik 2015

19.53

- Nie jesteśmy zbudowani na strukturach lojalności wobec przywódcy. To inny model uprawiania polityki - mówił w Polsat News 2 Adrian Zandberg z Partii Razem. Podkreślał, że w sektorze prywatnym mamy całkiem wyciętą działalność związkową. - To trzeba zmienić - stwierdził. Jego zdaniem potrzebujemy jednej centralnej instytucji nadzorującej największe korporacje.

19.49

O polityce historycznej w kampanii wyborczej rozmawiali goście "Pulsu Trójki". - Jeśli będziemy zmniejszać liczbę godzin historii, będziemy mieć w Polsce analfabetów historycznych - mówił w Trójce Eugeniusz Kłopotek (PSL). Piotr Apel (Kukiz'15) dodał, że program nauki historii musi być dobrze skonstruowany.

REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania audycji! >>>

18.51

Polityka prorodzinna w programie PiS to nie tylko 500 złotych na każde dziecko - przekonuje Jarosław Kaczyński. Podczas konwencji w Toruniu prezes PiS zapowiadał także inne sposoby wspierania młodych ludzi. Oprócz wsparcia dla osób wychowujących dzieci, PiS chce wspierać między innymi tanie budownictwo. Według lidera Prawa i Sprawiedliwości pieniądze w budżecie są i nie ma mowy o podnoszeniu podatków. Według niego należy uszczelnić system tak, aby pieniądze z budżetu nie były rozkradane.

18.48

O działalności kobiet z Marszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską rozmawiały piotrkowianki zajmujące się biznesem i działalnością społeczną. W spotkaniu uczestniczyła również Wicemarszałek Elżbieta Radziszewska.

Telewizja NTL/NTL Radomsko Sp. z o.o.

REKLAMA

18.40

Chcieli zapytać o kredyty we frankach szwajcarskich, więc przyszli do Ryszarda Petru. Na warszawskiej konwencji Nowoczesnej pojawili się przedstawiciele stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
Uważają oni, że przewodniczący Nowoczesnej przyczynił się do dużej liczby zadłużonych w szwajcarskiej walucie. Dominika Wołejszo ze stowarzyszenia przypomniała, że Ryszard Petru był gorącym zwolennikiem takich kredytów, sam wziął kredyt we frankach, ale szybko go przewalutował. W czasie konwencji przewodniczący Nowoczesnej nie odniósł się do problemu kredytów we frankach szwajcarskich. 

Posłuchaj

Dominika Wołejszo: Petru namawiał w 2008 r. ludzi, by brali kredyty frankowe (IAR) 0:17
+
Dodaj do playlisty

18.05

Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku i marketingu politycznego, ocenił, że debata ośmiu liderów partii nie wypadła dobrze. Według niego Adrian Zandberg z Partii Razem sprawiał dobre wrażenie tylko dlatego, że tło było "mizerne".

Posłuchaj rozmowy z ekspertem w radiowej Jedynce >>>

17.40

Komunikacja polityczna bez mediów społecznościowych nie jest dziś komunikacją skuteczną - mówi Jakub Turowski z polskiego oddziału Facebooka. W trakcie tegorocznej kampanii wyborczej partie coraz intensywniej sięgają po metody kontaktu proponowane przez popularne serwisy internetowe, a zmianę rangi mediów społecznościowych w kampanii dało się już zaobserwować przy okazji wyborów prezydenckich.

REKLAMA

17.32

Rozpoczęła się konwencja Platformy Obywatelskiej z udziałem premier Ewy Kopacz w Gdańsku.

16.58

Połowa wyborców PiS to mieszkańcy wsi. W elektoracie PO oraz Nowoczesnej "ponadprzeciętnie" reprezentowani są mieszkańcy miast powyżej 500 tys. Na ZL najwięcej głosów chcą oddać wyborcy z miast do ok. 100 tys. 28 proc. wyborców Ruchu Kukiz'15 mieszka na wsi - wynika z sondażu CBOS.

16.53

Jarosław Kaczyński twierdzi, że pomysł zmiany umów o pracę na kontrakty to pomysł Banku Światowego, a nie PO. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Bydgoszcz, gdzie mówił między innymi o programie gospodarczym swojej partii.

TVN24/x-news
- Proponowany przez PO pomysł wprowadzenia kontraktów pracowniczych w miejsce umów o pracę i umów śmieciowych to zamach na Kodeks Pracy - uważa Jarosław Kaczyński.

REKLAMA

Posłuchaj
00:10 jarosław kaczyński 21.10.2015 Jarosław Kaczyński: mam wątpliwości czy PO wie, co proponuje (IAR)
16.52

- Będziemy współpracować z każdym, kto proponuje rozwiąznia korzystne dla gospodarki - deklaruje lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Podczas konwencji posumowującej dotychczasowe działania partii mówił, że Nowoczesna chce zaproponować Polakom nowy sposób sprawowania polityki. Podkreślał, że Nwoczesna będzie walczyć z marnotrawieniem publicznych pieniędzy. Petru opowiedział się też za podziałem Narodowego Funduszu Zdrowia na konkurujące ze sobą fundusze.

Posłuchaj

Ryszard Petru: nas nie interesuje polityka na starych warunkach (IAR) 0:20
+
Dodaj do playlisty

Czytaj więcej >>>

16.50

Beata Szydło spotkała się w Poznaniu z naukowcami i przedsiębiorcami.

Tymczasem Jarosław Kaczyński jest w Toruniu.

REKLAMA

16.33

Komisja zakładowa NSZZ "Solidarność" w Telewizji Polskiej protestuje przeciwko zachowaniu pracowników firmy ochroniarskiej podczas debaty liderów partii.

16.32

Zjednoczona Lewica zaprezentowała dziś nowy spot wyborczy:

16.08

Rozpoczął się kongres Nowoczesnej na warszawskim Torwarze. Transmisja na żywo dostępna jest w internecie:

16.02

Lider listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu lubelskim Janusz Palikot uważa, że ostatnie debaty telewizyjne pokazały, iż PO i PiS odchodzą do przeszłości. Zdaniem polityka postępująca destrukcja w PO przyniesie konsekwencje w postaci destrukcji w PiS. 

REKLAMA

15.54

Karta do głosowania w formie książeczki znów może sprawić, że wiele głosów zostanie uznanych za nieważne, bo wyborcy - jak w 2014 r. - będą stawiać krzyżyki na wielu stronach - ostrzegają eksperci Fundacji Batorego i apelują do komisji wyborczych o instruowanie wyborców.
W wyborach do sejmików wojewódzkich było ponad 17 proc. głosów nieważnych.

15.50

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru ma wycofać się z tezy, że jego ugrupowanie ma najwięcej kobiet na pierwszych miejscach list wyborczych - postanowił sąd w sprawie, którą liderowi Nowoczesnej wytoczyła w trybie wyborczym Partia Razem.
Partia Razem pozwała Petru za słowa z wywiadu opublikowanego w zeszły czwartek w "Dzienniku Gazecie Prawnej", w której stwierdził on, że Nowoczesna ma "najwięcej kobiet na jedynkach, choć to nie była celowa polityka". Słowa te znalazły się także na pierwszej stronie gazety jako zapowiedź wywiadu.

15.48

Unia Lewicy - tak może się nazywać się nowa partia, którą do życia chcieliby powołać między innymi politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak dowiedziało się Radio Merkury, SLD ma wtedy zakończyć działalność.
Sojusz startuje teraz pod szyldem Zjednoczonej Lewicy. Według wielkopolskich polityków Sojuszu, wszystkie partie, które są w tej koalicji, stworzą jeden klub parlamentarny, a potem powstanie z niego jedna partia, właśnie Unia Lewicy. - Mamy wiele wspólnych postulatów, musimy być jedną partią - mówi europosłanka SLD Krystyna Łybacka. Jak wyjaśnia, po wyborach to będzie jeden klub.

15.30

Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka powiedziała, że na Warmii i Mazurach widać jak bardzo Polska potrzebuje dobrej zmiany i dobrego gospodarowania. Oceniła, że PO "przespała 8 lat dla Polski Wschodniej".
W Olsztynie podczas konferencji prasowej Nowacka podkreśliła, że "fundusze europejskie, które płynęły wartkim strumieniem do Polski, nie były dobrze wykorzystane we wschodniej części kraju".

REKLAMA

15.25

Komitet Wyborczy PiS w niedzielnych wyborach parlamentarnych będzie miał swoich członków w ponad 27 tys. obwodowych komisji wyborczych oraz ponad 26 tys. mężów zaufania - poinformował w środę w Rzeszowie Marek Kuchciński (PiS), który jest krajowym koordynatorem Korpusu Ochrony Wyborów.

15.10

Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami w Bydgoszczy.

15.05

Briefing prasowy premier Ewy Kopacz w siedzibie grupy Lotos.

15.02

250 tysięcy ulotek w 42 tygodnikach w całym kraju, do tego radio i telewizja - Państwowa Komisja Wyborcza prowadzi kampanię edukacyjną przed niedzielnym głosowaniem. Po raz pierwszy PKW nie ogranicza się tylko do spotów telewizyjnych i grafik z informacjami jak oddać ważny głos. Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zamieściły informacje o niedzielnym głosowaniu w gminach, są to zarówno multimedialne plansze na portalach jak i plakaty.

REKLAMA

14.52

O godzinie 16.00 na warszawskim Torwarze rozpocznie się kongres Nowoczesnej. Lider partii Ryszard Petru podsumuje jej działania.

14.49

Beata Szydło jest na spotkaniu z mieszkańcami Piły.

14.39

Grzegorz Schetyna chwali wczorajszą debatę komitetów wyborczych. Wcześniej krytycznie wypowiadał się o działaniach sztabu Ewy Kopacz w poniedziałkowej rozmowie z Beatą Szydło.
- Tym razem sztab PO zadbał nie tylko o samą debatę, ale też o to, co przed nią i po niej - mówił w Kielcach szef MSZ. Chwalił między innymi wejście premier na debatę. - Bardzo dobrze właśnie, że to było takie energetyczne, bardzo pewne siebie, z podniesioną głową, to też był wielki plus dla premier Ewy Kopacz i dla ekipy współpracowników, która z nią była - podsumował Schetyna.

14.37

- Klasa polityczna w Polsce się nie sprawdza - twierdzi działacz Partii Razem Kuba Danecki. Jego zdaniem, politycy za każdym razem obiecują zmiany dla zwykłych ludzi, a kiedy dochodzą do władzy realizują interesy najbogatszych.
- Leszek Miller wprowadził podatek liniowy, który najbogatszym pozwolił unikać progresji, PO zmieniło tę progresję, znosząc najwyższą stawkę, PiS zniósł podatek spadkowy, co pozwoliło przywrócić dziewiętnastowieczne zasady arystokratyczne z pełnym przekazywaniem majątku - wylicza Kuba Danecki. I dodaje, że klasa polityczna, wywodząca się z AWS to ludzie, którzy „wyciągali ze wspólnego wora i dawali najbogatszym”.

REKLAMA

14.32

Premier Ewa Kopacz przestrzega przed głosowaniem na małe partie, PiS woli wzywać do głosowania na siebie. Ewa Kopacz przekonywała w Nidzicy, że głosy oddane na mniejsze ugrupowania wzmocnią po wyborach Prawo i Sprawiedliwość. - Ja się bardzo cieszę, że pani premier Ewa Kopacz mówi o tym, że każdy głos oddany na mniejszą partię, to jest głos oddany na Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała rzeczniczka partii Elżbieta Witek.

14.00

- Nie może być zgody na agresję i chuligaństwo - tak politycy Platformy Obywatelskiej komentują wczorajsze wydarzenie przed gmachem Telewizji Polskiej.

Posłuchaj

Senator PO Łukasz Abgarowicz: pytanie, czy o taką Polskę nam chodzi (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

Po debacie przedwyborczej doszło tam do przepychanek, przedstawiciele PiS mówią, że byli szarpani przez ochronę. Politycy PO pokazali nagranie, na którym ma być jeden z kandydatów PiS na posła, który szarpie się z ochroną.
Senator PO Łukasz Abgarowicz mówił, że PiS stosuje każde metody, żeby zdobyć władzę.

13.50

Liderka Zjednoczonej Lewicy dołączyła do grona osób krytykujących działania ochrony i BOR przed debatą w Telewizji Polskiej. Jak mówiła Barbara Nowacka, z relacji, którą jej przekazano, wynika, że podczas wchodzenia do gmachu telewizji i wychodzenia z niego jedna z osób była przyduszana.

REKLAMA

13.46

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w Pile: premier Ewa Kopacz powinna uczciwie odpowiedzieć na pytanie, na czym dokładnie polega program podatkowy PO, powinna wyjaśnić, czy Platforma chce wprowadzenia podatku katastralnego

13.45

TVP odpowiada na protesty PiS w związku z przepychankami przed i po wtorkowej debacie przedwyborczej. W komunikacie TVP podkreśla, że liderzy komitetów biorących udział w spotkaniu i osoby im towarzyszące mogły wchodzić do gmachu telewizji na podstawie specjalnych identyfikatorów. Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski mówił, że młodzieżówce towarzyszącej Beacie Szydło zablokowano drogę przy wejściu do budynku telewizji. Wskazywał też, że kilka osób przy wejściu do budynku TVP zostało "brutalnie wypchniętych".

Czytaj więcej >>>

13.34

PiS odpowiada się za aktywną polityką historyczną państwa. Przedstawiciele PiS domagają się obrony dobrego imienia Polski. Zdaniem polityków tej partii, Platforma Obywatelska w ogóle tego nie robi. Mariusz Błaszczak wskazuje, że PO przez dwa lata nie skierowała z komisji sejmowej do dalszych prac projektu ustawy PiS, która zakłada ściganie z urzędu kłamstw przeciwko historii Polski.

REKLAMA

13.32

Szef MSZ Grzegorz Schetyna chwali debatę komitetów wyborczych. Wcześniej krytycznie wypowiadał się o działaniach sztabu Ewy Kopacz w poniedziałkowej rozmowie z Beatą Szydło. - Tym razem, sztab zadbał nie tylko o samą debatę, ale też o to, co przed nią i po niej - powiedział.

13.07

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas wizyty w gospodarstwie sadowniczym w Uleńcu pod Grójcem.

fot. PAP/Jakub Kamiński fot. PAP/Jakub Kamiński

13.00

PiS składa pismo do prezesa TVP. Partia chce, by władze telewizji wyjaśniły kto odpowiadał za bezpieczeństwo przed i po debacie liderów komitetów wyborczych. W tym czasie doszło bowiem do przepychanek. Jak mówił szef sztabu PiS Stanisław Karczewski, kilkoro członków młodzieżówki partii zostało "brutalnie wypchniętych" podczas wejścia do budynku telewizji.

REKLAMA

12.57

Eugeniusz Kłopotek z PSL uważa, że Ewa Kopacz popełniła duży błąd mówiąc, by nie oddawać głosu na partie, które nie mają szansy na przekroczenie progu wyborczego. Wyjaśnił, że w ten sposób liderka PO przyznała, że jej partia nie jest już w stanie przyhamować PiS, a mogą to zrobić tylko małe partie. - Platforma to już jest równia pochyła - dodał Kłopotek.

12.38

Partia KORWiN: żadnych nielegalnych imigrantów w Polsce i ani złotówki na zasiłki socjalne dla nich; polski rząd powinien zadbać o Polaków mieszkających Donbasie, bo oni czekają "na pomoc, która do nich nie trafia"

12.32

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera w Pile. 

REKLAMA

12.30

Komenda Stołeczna poinformowała, że działania stołecznej policji w sprawie Szydłobusa były zgodne z procedurami. Po poniedziałkową debacie autobus, który zawiózł kandydatkę PiS na premiera do telewizji, został skontrolowany przez drogówkę, po telefonie z innej części Polski. Zgłoszono, że autokar może być przeładowany.

Czytaj więcej >>>

12.08

Mamy dość głosowanie na mniejsze zło - mówią członkowie partii Razem. Jak podkreślają, wszystkie poprzednie rządy wprowadzały różnorodne ulgi dla najbogatszych, uderzając tym samym w najbiedniejszych. Partia Razem przypomina, że rządy SLD obniżyły do 19 procent podatek CIT, z kolei gabinet Jarosława Kaczyńskiego doprowadził do obniżenia składki rentowej. Członkowie Razem zarzucili rządowi Donalda Tuska podwyżkę VAT do 23 procent, wskazując, że obciążono tym samym najbiedniejszych.

REKLAMA

11.47

Premier Ewa Kopacz przekonywała, że 25 października będziemy wybierać pomiędzy normalnością a fanatyzmem. Ostrzegała przed głosowaniem na PiS. Kopacz podczas wystąpienia w hali sportowej w Ostródzie podkreśliła, że 25 października "zostanie rozegrany bardzo poważny mecz, bo wynik tego meczu zdecyduje o przyszłości Polski".

11.42

Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka w Olsztynie: na Warmii i Mazurach widać jak bardzo Polska potrzebuje dobrej zmiany i dobrego gospodarowania. PO "przespała 8 lat dla Polski Wschodniej"

REKLAMA

11.37

Janusz Korwin-Mikke także ocenił występ w debacie Adriana Zandberga, przedstawiciela lewicowej partii Razem. - Znakomity facet, wygaduje kompletne bzdury, ale z takim przekonaniem, że aż przyjemnie się go słucha - powiedział Korwin-Mikke.

11.08

Propozycja wielkiej koalicji PO-PSL-PiS, mającej zakończyć polsko-polską wojnę, to najmocniejszy akcent kampanii ludowców, którzy znów liczą na wyborczy zryw elektoratu wiejskiego; dla miejskich wyborców ich oferta jest nieczytelna - tak w rozmowie z PAP eksperci komentują kampanię wyborczą PSL.

10.40

Lider partii KORWIN Janusz Korwin-Mikke uważa, że telewizje złamały ustalenia dotyczące przebiegu wtorkowej debaty przedwyborczej. Wyjaśnił, że chodzi o możliwość przekazywania niewykorzystywanego czasu na wypowiedź na kolejne pytanie. - To niedopuszczalne - ocenił.

10.29

Zandberg - dobrze, Nowacka - źle. Politolog Jacek Oleksiejuk z Uczelni Łazarskiego oceniał w Polskim Radiu 24 wczorajszą debatę telewizyjną liderów ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Doktor Oleksiejuk uważa, że lider Partii Razem mógł wcześniej pokazać się w kampanii wyborczej. Tym bardziej, że wczoraj wypadł lepiej od liderki Zjednoczonej Lewicy.

REKLAMA

10.17

Utworzenie koalicji "wszyscy przeciwko PiS" jest możliwe, ale byłaby ona bardzo nietrwała, a jej jedynym spoiwem byłby strach przed PiS - oceniają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem, wejście do takiej koalicji nie opłaca się Zjednoczonej Lewicy ani Nowoczesnej, a i PO może chcieć pozostać w opozycji, aby się odbudować.

09.24

Waldemar Pawlak po latach zasiadania w Sejmie zdecydował się startować do Senatu. - Do Senatu potrzebne jest doświadczenia, a do Sejmu młodość. To zmiana pokoleniowa - przekonywał polityk PSL.

Czytaj więcej >>>

08.50

Premier przekonuje, że głosowanie na mniejsze partie to większa liczba mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości. Ewa Kopacz mówiła dziś w Warszawie, że tylko PO może być przeciwnikiem dla PiS.

REKLAMA

08.20

Marszałek Sejmu "coraz mniej wierzy" w to, że Beata Szydło będzie premierem. Jak mówiła w radiowej Trójce, wskazuje na to aktywność prezesa PiS w kampanii wyborczej.

Czytaj więcej >>>

Fot. Polskie Radio/Trójka Fot. Polskie Radio/Trójka

07.45

Ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych prawdopodobnie we wtorek. Zapowiedział to w radiowej Jedynce szef Państwowej Komisji Wyborczej, Wojciech Hermeliński. - PKW jest w pełni gotowa na wybory - dodał gość "Sygnałów dnia". Wojciech Hermeliński podkreślał, że system liczenia głosów został przetestowany.

07.18

Debata liderów ogólnopolskich komitetów wyborczych pokazała, że wybór, który przed nami stoi jest znacznie szerszy i nie ogranicza się tylko do wyboru między PO a PiS - mówił w radiowej Jedynce Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. - Można wybrać wśród innych ugrupowań - dodał.

REKLAMA

Czytaj więcej >>>

06.45

Gościem "Salonu politycznego Trójki" o godz. 8.13 będzie Małgorzata Kidawa-Błońska.

06.42

Goście "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce:

- godz. 7.15 - Ryszard Petru

REKLAMA

- godz. 7.40 - Wojciech Hermeliński

- godz. 8.15 - Waldemar Pawlak

06.25

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnią środę kampanii wyborczej odwiedzą Wielkopolskę oraz województwo kujawsko-pomorskie. Prezes partii Jarosław Kaczyński zaplanował spotkania z mieszkańcami w Bydgoszczy (o 15.00) oraz w Toruniu (o 16.30). Z kolei wiceprezes i kandydatka na premiera - Beata Szydło - odwiedzi Piłę (12:00 - wypowiedź dla mediów) oraz Poznań. W stolicy Wielkopolski złoży kwiaty pod tablicą Romka Strzałkowskiego, zabitego podczas Czerwca 56’ (o 15.00) i spotka się z przedsiębiorcami i naukowcami (o 15.45).

REKLAMA

06.21

Ewa Kopacz ostatnią środę kampanii wyborczej spędzi na północy Polski. Szefowa rządu najpierw odwiedzi Nidzicę, gdzie o godz. 10.15 planowane jest jej wystąpienie w Hali Widowiskowo-Sportowej. Po południu premier uda się do Gdańska. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo odbędzie się konwencja pomorska Platformy Obywatelskiej.

06.15

Wtorek stał pod znakiem "Debaty Liderów". - Nasz kandydat był najlepszy - przekonywało po debacie telewizyjnej osiem sztabów krajowych komitetów wyborczych. Biorący w niej udział liderzy partii podkreślali, że liczą na przekonanie do swoich racji niezdecydowanych wyborców. W drugiej debacie przedwyborczej przez sto minut ośmiu liderów odpowiadało na pytania dziennikarzy z trzech stacji telewizyjnych.

Źródło: TVN24/x-news

PAP/IAR/polskieradio.pl/aj, bk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej