Oczekiwania przed maltańskim szczytem UE ws. uchodźców

Przedstawiciele krajów Unii Europejskiej, Unii Afrykańskiej i Komisji Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej spotkają w czwartek na szczycie ws. uchodźców na Malcie. – Trudno powiedzieć, jakie będą efekty konferencji – stwierdził w Polskim Radiu 24 Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych.

2015-11-10, 14:29

Oczekiwania przed maltańskim szczytem UE ws. uchodźców
Celem unijnego szczytu jest omówienie postępów w wypełnianiu przez państwa członkowskie zobowiązań w zakresie walki z kryzysem migracyjnym/na zdjęciu - przygotowania do szczytu/ fot.PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Posłuchaj

10.11.15 Rafał Baczyński-Sielaczek: „Brak solidarności wewnątrz europejskiej byłby końcem Unii Europejskiej (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Od kilku miesięcy UE musi sobie radzić z falą migrantów i uchodźców przybywających do Europy. Wspólnota podejmuje szereg działań, by uporać się z tym wyzwaniem, a spotkanie na Malcie 12 listopada jest kolejnym etapem tej aktywności

– Założenia planowanego na 12 listopada szczytu są bardzo ważne. To już czwarte spotkanie i planowane jest kolejne. Na podstawowym poziomie sytuacji państw bałkańskim i przebywających tam migrantów niewiele uległo zmianie – ocenił Rafał Baczyński-Sielaczek, ekspert ds. migracji.

– Brak wspólnej polityki azylowej w Europie leży u podstaw dzisiejszego kryzysu. Problem z uchodźcami Grecja i Włochy sygnalizowały już od wielu lat. Wieloletnia bierność Unii doprowadziła do rozwoju przemytu ludzi – dodał gość Polskiego Radia 24.  

W całej rozmowie także o niepewnej przyszłości Wielkiej Brytanii w strukturach Unii Europejskiej.

REKLAMA

Polskie Radio 24/gm


 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej