PŚ w biegach: ostatni w sezonie sprint Justyny Kowalczyk

We wtorek w Canmore Polka wystartuje w sprincie techniką klasyczną. To piąty z ośmiu etapów cyklu Ski Tour Canada, który wieńczy zmagania w Pucharze Świata w biegach narciarskich.

2016-03-08, 08:39

PŚ w biegach: ostatni w sezonie sprint Justyny Kowalczyk
Justyna Kowalczyk. Foto: Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0/Frankie Fouganthin

Wzorem rozgrywanego na przełomie roku Tour de Ski za zwycięstwo w każdym biegu przewidziane jest po 50 punktów do klasyfikacji generalnej, a triumfatorka całego cyklu otrzyma premię 400 pkt.



W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Therese Johaug. Norweżka o 216 punktów wyprzedza faworytkę sprintu rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg. Kowalczyk sklasyfikowana jest na 18. miejscu.

W ostatnim biegu sprinterskim, ale techniką dowolną Justyna Kowalczyk zajęła 31. miejsce i odpadła w kwalifikacjach - by znaleźć się w gronie 30 najlepszych zawodniczek Polce zabrakło 0,14 s. Czy dzisiaj uda się pomyślnie przejść kwalifikacje?

Początek eliminacji o godzinie 18.00. Ćwierćfinały zaplanowano od 21.00.

ah, PAP, PolskieRadio.pl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej