W Warszawie powstało międzynarodowe centrum operacyjne dla loterii

To największa tego typu jednostka na świecie. To właśnie stąd wychodzą informacje czy i gdzie w wielu loteriach europejskich padła główna wygrana.

2016-03-18, 19:35

W Warszawie powstało międzynarodowe centrum operacyjne dla loterii
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

Posłuchaj

Jak to się stało, że w Warszawie powstało międzynarodowe centrum loterii, zarządzające grami i zakładami na całym świecie, mówi w audycji Wszystko o gospodarce w radiowej Jedynce Jarosław Dąbrowski, dyrektor ds. technologii GTECH Poland./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
+
Dodaj do playlisty

Jak mówi Jarosław Dąbrowski, dyrektor ds. technologii GTECH Poland, jego firma zajmuje się nie tylko  wygranymi, nagrodami, ale przede wszystkim zarządzaniem tymi systemami.

̶  Upewniamy się, że klienci loterii mogą kupować zakłady, mogą wygrywać – mówi dyrektor Dąbrowski.

W firmie powstają rozwiązania wykorzystywane na całym świecie

Firma zajmuje się także tworzeniem innowacyjnych produktów. W Warszawie powstał m.in. terminal mobilny do sprzedaży gier loteryjnych.

I nadmienia, że terminal mobilny oparty na smartfonie był pierwszym takim rozwiązaniem na świecie, powstałym w centrum technologicznym w Warszawie, zatrudniającym 350 osób.

̶  To w nim rodzą się produkty dla loterii, wykorzystywane na całym świecie – mówi.

Trzy powody lokalizacji centrum w Warszawie

̶   O lokalizacji centrum właśnie w Warszawie zadecydowano z kilku powodów - dodaje dyr. Dąbrowski.

̶  Wśród  nich najważniejszą jest jakość pracowników pracujących w centrum – mówi dyrektor.

 Druga rzecz, która została wzięta pod uwagę to zaufanie.

̶  Działamy w branży IT dla loterii od kilkudziesięciu lat, i przez ten czas zdobyliśmy bardzo wysoką renomę. Ona pozwala na zdobywanie nowych rynków, klientów i dzięki temu zatrudniamy nowych pracowników – mówi dyrektor.

̶  Trzecim powodem jest obecność w Unii Europejskiej, dzięki czemu nie ma wielu przysłowiowych granic, utrudniających działalność – podkreśla Dąbrowski.

Wartość rocznego eksportu z Polski usług IT dla loterii wynosi 70 mln. złotych. To plasuje branżę w pierwszej dziesiątce polskich eksporterów usług IT.

Błażej Prośniewski, jk

Polecane

Wróć do strony głównej