Rekordowe świadczenie z programu "Rodzina 500 plus”. Rodzina z Małopolski odbiera wsparcie dla 12 dzieci

Sześć tysięcy złotych miesięcznie otrzyma rodzina z małopolskiej gminy Przeciszów koło Oświęcimia. Rodzina liczy piętnaścioro dzieci, jednak świadczenie przysługuje dwanaściorgu niepełnoletnich.

2016-05-04, 17:07

Rekordowe świadczenie z programu "Rodzina 500 plus”. Rodzina z Małopolski odbiera wsparcie dla 12 dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: MRPiPS

Posłuchaj

Jacek Kowalczyk z małopolskiego urzędu wojewódzkiego: program daje wsparcie, by dzieci w tej rodzinie będą mogły lepiej się rozwijać (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W pierwszym miesiącu obowiązywania programu „Rodzina 500 plus” rodzice z Małopolski złożyli wnioski o przyznanie świadczenia dla 337 tysięcy dzieci. Dotychczas wypłacono blisko 80 tysięcy świadczeń na kwotę ponad 38 milionów złotych.

W całym kraju wydano ponad 400 tysięcy decyzji o przyznaniu pieniędzy i wypłacono już blisko 130 milionów złotych - poinformowała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, podsumowując pierwszy miesiąc funkcjonowania programu.

Wnioski o środki z programu "Rodzina 500 Plus" można składać bezpośrednio w gminie, wysyłając pocztą lub przez internet za pomocą portalu Empatia, PUE ZUS, ePUAP oraz za pomocą bankowości elektronicznej. Najwięcej wniosków składanych było bezpośrednio w gminach. 1/4 z nich złożona została drogą on-line.


Wnioski można składać do 1 lipca włącznie

REKLAMA

Jeśli ktoś zdąży w tym terminie otrzyma wyrównanie od 1 kwietnia. Jeśli ktoś złoży wniosek po tym terminie, świadczenie wypłacone będzie od miesiąca jego złożenia wniosku.

Powiązany Artykuł

rodzina 1200.jpg
Program "Rodzina 500+"

W pierwszym okresie funkcjonowania programu "Rodzina 500 Plus" decyzja o wypłacie świadczenia jest wydawana na półtora roku. Później wnioski o świadczenia trzeba będzie składać co rok.

500 złotych na drugie i kolejne dziecko przysługuje każdej rodzinie niezależnie od dochodu. Wsparcie na pierwsze lub jedyne dziecko otrzymają rodziny, których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę lub 1200 złotych w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.

REKLAMA

IAR, bk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej