Sutenerstwo to w Polsce nadal problem

Czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji uprawianej przez inną osobę to proceder, który nadal występuje w Polsce. O sutenerstwie, kuplerstwie i prostytucji mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Dawid-Olczyk (Fundacja La Strada).

2016-08-18, 17:24

Sutenerstwo to w Polsce nadal problem
Według danych z 2010 roku prostytuuje się w Polsce ok. 9-10 tys. kobiet. Nieoficjalnie mówi się jednak o liczbach ponad piętnastokrotnie większych. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: East News

Posłuchaj

18.08.16 Sutenerstwo to w Polsce nadal problem. Gość: Irena Dawid-Olczyk (Fundacja La Strada).
+
Dodaj do playlisty

Jak informował gość Polskiego Radia 24, stręczycielami są nie tylko grupy przestępcze organizujące domy publiczne, ale również matki, ojcowie, mężowie, którzy zmuszają swoich bliskich do prostytucji.

– Prostytucją parają się młode osoby, najczęściej kobiety, które w jakiś sposób dokonują takiego wyboru, ponieważ pieniądze, które są w stanie zarobić, są dużo większe niż gdzie indziej. Jednak zawsze one muszą mieć pewnego „naganiacza”, który de facto jest stręczycielem. Kiedy dziewczyny decydują się, że będą się prostytuować i wynajmują mieszkanie, to pojawiają się panowie, którzy im tłumaczą, że one potrzebują ochrony. Tzw. ochrona to jest ktoś, kto będzie od tego brał procent, jak również narajał klientów – powiedziała Irena Dawid-Olczyk. – Są też jednak osoby, które wcale nie chcą się prostytuować, ale są zastraszane – mówił gość Polskiego Radia 24.


 Irena Dawid-Olczyk; foto: PR24/MR Irena Dawid-Olczyk; foto: PR24/MRPolskie Radio 24/dds
Polskie Radio 24/dds

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej