Putin: jesteśmy gotowi ograniczyć wydobycie ropy
Moskwa jest gotowa przyłączyć się do decyzji OPEC w sprawie zmniejszenia lub zamrożenia wydobycia ropy. Mówił o tym prezydent Władimir Putin w Stambule na Światowym Kongresie Energetycznym.
2016-10-10, 18:08
Posłuchaj
Władimir Putin: Rosja jest gotowa dołączyć się do wspólnych działań skierowanych na ograniczenie wydobycia i wzywa do tego innych eksporterów ropy (IAR)
Dodaj do playlisty
Prezydent Putin powiedział, że zamrożenie lub zmniejszenie wydobycia ropy jest jedynym dobrym rozwiązaniem, żeby ustabilizować całą światową energetykę. - Rosja jest gotowa dołączyć się do wspólnych działań skierowanych na ograniczenie wydobycia i wzywa do tego innych eksporterów ropy - mówił prezydent Putin.
Moskiewskie media zwróciły uwagę, że rynek ropy zareagował na deklarację rosyjskiego przywódcy. Cena ropy Brent na giełdzie w Londynie podskoczyła o ponad dolar i przekroczyła 53 dolary za baryłkę. Tym samym, ropa jest obecnie najdroższa od roku.
IAR/koz