Umowa Polski i Tajwanu w sprawie podatków

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami.

2016-10-24, 08:27

Umowa Polski i Tajwanu w sprawie podatków
Tajwan kusi egzotyką i nowoczesnością . Foto: Pixabay.com/Public domain

Posłuchaj

Po dwudziestu latach od rozpoczęcia rozmów, w Tajpej podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Tajwanem. Umowa pobudzić ma wymianę handlową i inwestycję pomiędzy obydwiema stronami. Więcej w relacji naszego korespondenta
+
Dodaj do playlisty

Dzięki umowie obywatele Tajwanu i Polski prowadzący interesy w obydwu krajach będą mogli płacić podatki tylko w jednym z nich. Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński liczy, że umowa pobudzi wymianę gospodarczą Polski i Tajwanu. - Jak się popatrzy na gospodarkę Tajwanu - jest ona podobna do polskiej. Mieszkają tu 23 miliony osób, w Polsce 38 mln. Jesteśmy partnerami do współpracy. Tajwan leży w sercu Azji. To dobre miejsce wejścia na rynki azjatyckie poprzez Tajwan - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Tajwan zaliczany jest do tzw. azjatyckich tygrysów

Tajwańska gospodarka opiera się na branżach wysokich technologii i innowacji. Oczekuje się, że podpisanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zachęci tajwańskie koncerny do inwestycji w Polsce. Tak stało się m.in. na Węgrzech, gdzie po podpisaniu podobnej umowy nastąpił znaczący wzrost tajwańskich inwestycji.

IAR, abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej