38 polskich firm na targach medycznych w Dubaju
38 polskich firm bierze udział w targach medycznych w Dubaju. Największa wystawa na Bliskim Wschodzie przyciągnęła w tym roku prawie 4 i pół tysiąca przedsiębiorstw z całego świata.
2017-01-31, 07:12
Posłuchaj
Z Polski przyjechały firmy produkujące drobny sprzęt medyczny, kardiomonitory, lasery, sprzęt do rehabilitacji i takie, które specjalizują się w endoskopii.
- Wystawcy pojawiający się na targach w Dubaju mają dostęp do rynków w Azji i Afryce. Arabowie niezwykle rzadko przyjeżdżają na targi do Europy - podkreśla Filip Kantowicz odpowiedzialny za polskie stoiska w Dubaju.
Od ceny ważniejsza jakość
Przedstawiciele polskich firm medycznych podkreślają, że osobiste kontakty handlowe są ważne w tym kręgu kulturowym jak nigdzie na świecie. Zaznaczają, że klienci mniej niż w innych regionach zwracają uwagę na cenę produktów. Ważniejsza jest dla nich jakość i unikatowe cechy kupowanego sprzętu.
Bliskowschodni i afrykański rynek usług medycznych to prawie 400 milionów potencjalnych chorych. Wydatki na służbę zdrowia szacuje się na 12 miliardów dolarów. Do 2025 roku ta kwota ma być pięciokrotnie wyższa. Targi Arab Health zakończą się w czwartek, 2 lutego.
REKLAMA
IAR, awi
REKLAMA