Niedziela dość pochmurna i z opadami deszczu
W niedzielę będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu, w rejonach podgórskich oraz na północy także śniegu. W górach opady śniegu.
2017-04-16, 07:03
Lokalnie we wschodniej części kraju burze. Przyrost pokrywy w górach do 6 cm świeżego śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 5 do 10 st. C, na krańcach północnych oraz w rejonach podgórskich od 3 do 6 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, a w górach do 90 km/h, północny i północno-zachodni, a południu północno-zachodni i zachodni.
W nocy z niedzieli na poniedziałek we wschodniej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie i w Karpatach początkowo duże i tam zanikające przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, postępujące od zachodu opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Temperatura minimalna w centrum i na wschodzie od -5 do 0 st. C, na zachodzie od 0 do 3 st. C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.
W poniedziałek słońca też mało
W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, na północy i północnym zachodzie także śniegu z deszczem, rano lokalnie śniegu. W górach opady śniegu. Lokalnie burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 4 do 8 st. C, na południowym wschodzie cieplej od 9 do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz w porywach do 70 km/h, w górach do 90 km/h, z kierunków wschodnich.
W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu możliwe rozpogodzenia. W pierwszej połowie dnia przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, po południu stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.
REKLAMA
W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni, nad ranem skręcający na wschodni.
W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
zi
REKLAMA