21. Piknik Naukowy - atrakcje Polskiego Radia

Już dziś największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę – 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który w tym roku przebiegnie pod hasłem "Ziemia".

2017-06-03, 07:27

21. Piknik Naukowy - atrakcje Polskiego Radia
21. Piknik Naukowy już 3 czerwca. Foto: pikniknaukowy.pl

W sobotę 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie można podziwiać widowiskowe pokazy z niemal każdej dziedziny wiedzy. Podczas Pikniku zaprezentują się nie tylko instytucje naukowe i kulturalne z kraju i zagranicy, atrakcje dla zwiedzających przygotowało również Polskie Radio.

Podczas Pikniku działać będzie specjalne studio plenerowe Polskiego Radia, którego gośćmi będą przedstawiciele instytucji centralnych, władz miasta, naukowcy oraz wystawcy.

Powiązany Artykuł

krzysztof-sklodowski-pn16-8.jpg
Piknik Naukowy - dowiedz się więcej

W namiocie Jedynki „radio od kuchni” zaprezentują: Agnieszka Kunikowska, Monika Tarka, Robert Kilen i Roman Czejarek. Pojawią się popularni Matysiakowie z wyjątkowym piknikowym odcinkiem. Zaprezentują się wszystkie redakcje Programu Pierwszego. Cały dzień będzie można słuchać specjalnie przygotowanej ramówki, a na koniec pojawi się niezwykłe radiowe wydarzenie – słuchowisko „na żywo” przygotowywane przy wsparciu dyrektora Teatru Polskiego Radia – Janusza Kukuły z udziałem wszystkich chętnych, odwiedzających tegoroczny Piknik Naukowy.

Radiowa Dwójka zaprasza na spotkanie z niezwykłymi osobowościami związanymi z Programem Drugim. Znakomite postacie świata kultury, autorzy, pisarze i muzycy przybędą specjalnie, by spotkać się ze słuchaczami z okazji 80. urodzin Dwójki. Będą rozdawać autografy, podpisywać książki i płyty. Nie zabraknie również konkursów dla odwiedzających Piknik.

REKLAMA

W stoisku radiowej Trójki będzie można spotkać dziennikarzy, których pasją jest nauka, podróże lub geopolityka: Pawła Drozda, Bartka Gila, Tomasza Gorazdowskiego, Marka Niedźwieckiego, Artura Orzecha, Dariusza Rosiaka, Tomasza Rożka oraz Kubę Strzyczkowskiego. Specjalne warsztaty motoryzacyjne dla najmłodszych poprowadzi Michał Gąsiorowski.

Czwórka nada „na żywo” z Pikniku specjalne audycje (godz.15.00-17.00). Ponadto przez cały dzień, co godzinę, reporterzy Czwórki przeprowadzą relacje z miejsca akcji. Tradycyjnie na koronie Stadionu Narodowego będzie zorganizowana czwórkowa „strefa relaksu”, w której zaplanowano pokazy związane z tematem tegorocznej imprezy.

W namiocie Informacyjnej Agencji Radiowej odbędą się plenerowe warsztaty reporterskie, podczas których będzie można prześledzić proces powstawania prawdziwego radiowego materiału, od nagrania rozmowy, poprzez montaż i dodanie niezbędnych „efektów”, aż po nagranie i emisję. Każdy, kto weźmie udział w zajęciach zorganizowanych przez dziennikarzy IAR, otrzyma specjalny dyplom wraz z nagraną płytą z własnoręcznie zmontowanym radiowym dźwiękiem.

Dziennikarze Polskiego Radia 24 zapraszają do swojego namiotu, z którego nadawać będą specjalnie przygotowany „piknikowy” program. W plenerowym studiu PR 24 pojawią się wyjątkowi goście, a wszyscy odwiedzający będą mogli zgłębiać tajniki radia „na żywo”. Dziennikarze przygotują również konkursy z nagrodami.

REKLAMA

Portal Polskieradio.pl będzie przez cały dzień prowadzić streaming z Pikniku Naukowego. W materiałach filmowych, które będzie można oglądać na stronie Polskiego Radia zaprezentowane zostaną najbardziej spektakularne pokazy oraz rozmowy z odwiedzającymi. Ponadto na stoisku Portalu będzie można znaleźć specjalne kioski multimedialne, fotobudkę oraz mnóstwo ciekawych konkursów.

W sklepie Agencji Muzycznej będzie można nabyć najnowsze wydawnictwa płytowe sygnowane przez Polskie Radio, a także książki autorstwa dziennikarzy radiowych oraz popularne gadżety z logotypami wszystkich anten.

W namiocie Polskiego Radia Dzieciom będzie można spotkać popularnych autorów ulubionych dziecięcych audycji, obejrzeć występy Moniki i Kulfona oraz zespołu Oreganki.

W stoisku Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia na wszystkich odwiedzających czekają atrakcje w formie pokazów i warsztatów. Będzie można wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach oddechowych usprawniających aparat mowy oraz w zajęciach z kreatywnego i logicznego myślenia. Chętni będą mogli docenić prawdziwą „magię dźwięku” oraz dowiedzieć się wszystkiego o uwielbianych przez dzieciaki tzw. „sekretach”, które powstawały podczas podwórkowych zabaw.

REKLAMA

Archiwum Polskiego Radia zaprezentuje unikatową ekspozycję opowiadającą o początkach i złotych czasach kultowej audycji „Podwieczorek przy mikrofonie”. Będzie można zapoznać się z przedmiotami, które, na co dzień towarzyszyły twórcom audycji, oraz takimi, które dokumentują jej wieloletnią historię. Nie zabraknie również atrakcji i konkursów dla najmłodszych słuchaczy.

W namiocie Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia będzie można obserwować proces powstawania tej wyjątkowej sztuki radiowej. Chętni będą mogli stworzyć własną 2-3 minutową migawkę dźwiękową pod okiem doświadczonych reportażystów. Warsztatom towarzyszyć będą także konkursy dla najmłodszych polegające na ćwiczeniu dykcji, czytaniu z podziałem na role oraz zgadywaniu dźwięków związanych z przyrodą.

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 3 czerwca 2017 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

koz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej