Andrzej Duda: polska żywność ma fanów na całym świecie
Polska żywność jest smaczna, zdrowa i ma swoich fanów na całym świecie - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej Gali AgroLigi 2016, która odbyła się dzisiaj w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
2017-06-20, 17:01
Posłuchaj
Konkurs AgroLiga, organizowany od ponad 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej.
Zwracając się do laureatów prezydent dziękował za znakomite efekty ich pracy i za to, że polska żywność buduje dobrą markę poza granicami kraju i zapotrzebowanie na nią jest coraz większe. Podkreślał, że nasza żywność wytwarzana jest w sposób nie tylko nowoczesny, ale też ekologiczny i ma smak.
Andrzej Duda zaznaczył, że nie tylko jesteśmy samowystarczalni, jeśli chodzi o produkcję żywności, ale też mamy sukcesy w jej eksporcie. Dodał, że od 2004 roku eksport naszej żywności wzrósł sześciokrotnie. W ubiegłym roku zaś wartość eksportu produktów rolnych osiągnęła rekordową wartość ponad 25 miliardów euro.
REKLAMA
koz
REKLAMA